A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Sabri Fejzullahu - Kaluar Mbi Atin E Bardhë


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3

31/12/1994

1994-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Sabri Fejzullahu"


Kaluar mbi atin e bardhe
Kosoven po e shetis
fusha e male kaloi
fluturoi si era
e ati im fisnik
vrapin mos ndalo
pas dimrit te ftohte
do te vjen pranvera
pas dimrit te ftohte
do te vjen pranvera

Kosova ime zgjohu
ballin ta stolise
me flatrat e tua
flamurin ta qendise
nga nana e jote
kurr s'do te ndahesh
koha me u ngri gure
koha me u shkri akull

Me shpate i pres rete
n'djesma u kerkua
mbushi grustat perplote
me gjake dhe me shprese
n'gryke e marr Kosoven
si femia nena
n'gryke e marr Kosoven
si femia nena

Kosova ime zgjohu
ballin ta stolise
me flatrat e tua
flamurin ta qendise
nga nana e jote
kurr s'do te ndahesh
koha me u shkri gure
koha me u shkri akull

Kosova ime zgjohu
ballin ta stolise
me flatrat e tua
flamurin ta qendise
nga nana e jote
kurr s'do te ndahesh
koha me u ngri gure
koha me u shkri akull


Lyrics submited by Bahtir Perquku
more...
lyrics.al © 2007 - 2018