A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Biondinë


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

28/02/2013

2013-02-28T21:55:45

Shikimin dhe fjalët i ka me vaj,
Pik’llimin dhe brengat n’zemër i mban’,
Dhe pytem a gjithmon kshtu duhen t’mbesin?
Mos jeta kshtu ka diktue,
Patjetër kshtu duhet t’jet’,

Dhe der sa t’mos mundem me i shikju,
Flokt’ e saja, flokt’ e arta tuj ndriçu,
Dhe der sa t’mos mundem me i shikju,
Syt’ e saj plot’ shkëlqim kan’ me vajtu.

E di, jeta saj i takon tjetrit,
T’piklluem më bani sa nuk mund t’jetoj,
Rrënkoj, se nuk jam prej guri,
Rrënkoj, e imja ka mund me qen’,

La-la, la-la-la, la-la-la-la...
La-la-li, la-la-la, la-la-la-la,
La-la, la-la-la, la-la-la-la...
La-la-li, la-la-la, la-la-la-la.

E di, jeta saj i takon tjetrit,
T’piklluem më bani sa nuk mund t’jetoj,
Rrënkoj, se nuk jam prej guri,
Rrënkoj, e imja ka mund me qen’,

Dhe der sa t’mos mundem me i shikju,
Flokt’ e saja, flokt’ e arta tuj ndriçu,
Dhe der sa t’mos mundem me i shikju,
Syt’ e saj plot’ shkëlqim kan’ me vajtu.


Lyrics submited by  LRamadani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018