A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Biondinë


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  1

28/02/2013

2013-02-28T21:55:45

Shikimin dhe fjalët i ka me vaj,
Pik’llimin dhe brengat n’zemër i mban’,
Dhe pytem a gjithmon kshtu duhen t’mbesin?
Mos jeta kshtu ka diktue,
Patjetër kshtu duhet t’jet’,

Dhe der sa t’mos mundem me i shikju,
Flokt’ e saja, flokt’ e arta tuj ndriçu,
Dhe der sa t’mos mundem me i shikju,
Syt’ e saj plot’ shkëlqim kan’ me vajtu.

E di, jeta saj i takon tjetrit,
T’piklluem më bani sa nuk mund t’jetoj,
Rrënkoj, se nuk jam prej guri,
Rrënkoj, e imja ka mund me qen’,

La-la, la-la-la, la-la-la-la...
La-la-li, la-la-la, la-la-la-la,
La-la, la-la-la, la-la-la-la...
La-la-li, la-la-la, la-la-la-la.

E di, jeta saj i takon tjetrit,
T’piklluem më bani sa nuk mund t’jetoj,
Rrënkoj, se nuk jam prej guri,
Rrënkoj, e imja ka mund me qen’,

Dhe der sa t’mos mundem me i shikju,
Flokt’ e saja, flokt’ e arta tuj ndriçu,
Dhe der sa t’mos mundem me i shikju,
Syt’ e saj plot’ shkëlqim kan’ me vajtu.


Lyrics submited by  LRamadani
more...
lyrics.al © 2007 - 2018