A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Sabri Fejzullahu - Mergimtari


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/01/2013

2013-01-01T21:11:10


It's a long time that we try finding the lyrics to "Mergimtari" sung by Sabri Fejzullahu.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Lek Plepi - Mergimtari

prej torino deri ne kalabri ne itali ne kete vend te lashte kam ba ne te cfare kam dashe pa gja kta smkan lan 10 viet ekspuls mi kan dhan dhe bileten pre deri ne tirane per 5 dit man fort i vi.ti je arjan cani o ti je i papare.ane per ane ne tan shqiperin emisioni zone e lire n'amerike i ka shku zani drejtusit t'madh arjan cani ti je i vetmi dhe i verteti z'don reklame me t'ba lek plepi

Nexhmije Pagarusha - Mergimtari

unë po kthehem ne vendlindjen time.
atje dielli shndrit porsi rëndrime

atjeeeeee kam lan shtepin shok dashurin
kenga qe kendon lirin

unë po kthehem ne vendlindjen time
atje dielli shndrit porsi rëndrime

aaaaahejjj nananananananannannnannanaa

ne mergim gjdo gje reth atdheut
zogjve shum zilin ja kan nenqiellur

vendim tim ma kujtoj kur flurturoj
insiritej anejjj

une po kthehem ne vendlindjen timee
atej dielli shnrit porsi rendrime 3 her

Malesori - Mergimtari

1.Dita erdhi sot me u nda
kush e din kur kam me te pa
ty moj nanevella e moter
ty moj buke qe pjekesh ne voter.

2.Dita erdhi sot me u nda
kush e din kur kam me te pa
ty moj shkolle qe m´fale driten
ty mor shok qe bashk u rritem.

3.Dita erdhi sot me u nda
kush e din kur kam me te pa
ty shqiponje qe shkon hava
atje larg eja me m´pa.
Ne mengjes perpa ague
doren nene t´a kam shtrengue
n´drite te hanes hapa hapa
nane Malesine e kam lan mrapa.
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018