A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Sabri Fejzullahu & Adelina Ismaili - Potpuri 2


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/04/2013

2013-04-11T18:23:42

See Also

Adelina IsmailiIt's a long time that we try finding the lyrics to "Potpuri 2" sung by Sabri Fejzullahu & Adelina Ismaili.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Sabri Fejzullahu & Adelina Ismaili attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Aziz Murati. We wish that's the lyrics you are looking for:

te deshta me hakikate
te çmova mikeshe te shtrenjte
mirepo paskem qene pa fate hej aman
ç'ma punove pa te drejte

II
ME GJITH ZEMER UNE TE DESHTA
SI NJERI ME MIRESI
DISA HERE UNE TE BUZEQESHA HEJ AMAN
ME MALLIN E DJALIT T'RI

II
KAH DERA TE ERDHA VEQ ME T'PA NJE HERE
REF-
je e bukura vasho si lulja n'pranvere ref
II
heret pa pushu une
bylbylat kendojne
hajde pra e dashur zemrat ti bashkojme

II
gjith rri ne kujtime
veq per trupin tan
andrroj syt e tue
vetullat gajtanmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018