A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Sabri Fejzullahu & Adelina Ismaili - Potpuri 1


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/04/2013

2013-04-11T18:17:49

See Also

Adelina IsmailiIt's a long time that we try finding the lyrics to "Potpuri 1" sung by Sabri Fejzullahu & Adelina Ismaili.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Sabri Fejzullahu & Adelina Ismaili attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Gjyste Vulaj - Potpuri 1

O dola jasht oj nan
e po binte shi e
hej hej
e po binte shi e
hej hej.

O djali bukur nan
po ma ben me sy e
hej hej
e po ma ben me sy e
hej hej.

Hajde hajde
naze naze
kysmetim
me kajde kajde.

Hajde hajde
naze naze
kysmetin
me kajde kajde.

Hajde hajde oj Nazmie
mbushnai gotat me rakie
hajde hajde oj Nazmie
mbushnai gotat me rakie.

(pj.29)

O ti djai pa martue
o ti djali pa martue
shit sahatinmerrem mue
shit sahatinmerrem mue.

Une sahatin nuk e shese
une sahatin nuk e shese
ja do te marr e ja do te vdese
ja do te marr e ja do te vdese.

(pj3 e fundit)

Nuk ka dasem e pa daulle
nuk ka valle e pa valltare
dhe ne vdeksha po ju vazhdoni
me kenge ne zemer e ballin lart.

Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djale i ri
o se erdhi koha.

Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djale i ri
o se erdhi koha

Aziz Murati - Potpuri 1

Fustani me pika
Sa hije te paska (2x)

Ngreje paka pele ne pi sa te sho se plasa (2x)

dy sahati tnates te erdha ke porta (2x)

zonin tan digjova nepi thojshe po me vjen koka (2x)

e ti liri here moj vajze bukur sa te sho nji here e sa te sho nji here ta sho trupin tan por si flutur qem ke dal pranver e hajde te sho trupin tane por si lutur qem ke dal npranver

Aman ta sho trupin tane si i ylli drite lule ne behar, lulja ne behar

letna besikuj ti me te amla per dashnine e pare e hajde, letna besikuj ti me te amla per dashnine e pare (2x)

o falem zot o bilbilat man
more falem zot o bilbinlat man

sa te sho mihone jalla mi shten bardh (2x)

hey hey hey mihone e re opaaaa
oj dad oho o ku ma le mori besen o hey hey hey mihone ere opaaaaa oj dad ohoj o ku ma le mori besen o aman besen o

o banem zot o bilbilnat ri
more banem zot o bilbilat lis
sa te sho mihone jala tuj qendis
sa te sho mihoneno jala tuj qendis

hey hey hey mihone e re opaaaa
oj dad ohoj o ku ma le mori besen o hey hey hey mihone ere opaaaaa oj dad ohoj o ku ma le mori besen o aman besen o
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018