A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Sabri Fejzullahu & Sinan Vllasaliu - Potpuri 1 2015


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/12/2014

2014-12-09T19:05:34

See Also

Sinan Vllasaliu


Ishte vone te bija ne dashuri
Aty ishin gruaja e femijet e mi
Po kur kalove prane kopshtit tim
Shpirtin seç ma dridhi nje shqetesim

Po ti s'dije gje as s'me shikoje fare
Se te trazonin shikimet djaloshare
As te bente per gjinin e hutuar
Midis librash e kopshtesh te lulezuar

Ref...x2
Ku ishe fshehur e s'te kam pare
Ti lulezove kaq papritur
Paj keq me vinte per te qare
Bukuria jote me ka mahnitur

Bukuria jote me ka mahnitur

Ishte vone te bija ne dashuri
Aty ishin gruaja e femijet e mi
Po kur kalove prane kopshtit tim
Shpirtin seç ma dridhi nje shqetesim

Po ti s'dije gje as s'me shikoje fare
Se te trazonin shikimet djaloshare
As te bente per gjinin e hutuar
Midis librash e kopshtesh te lulezuar

Ref...x2
Ku ishe fshehur e s'te kam pare
Ti lulezove kaq papritur
Paj keq me vinte per te qare
Bukuria jote me ka mahnitur

Bukuria jote me ka mahnitur

...

Ishim femije te lindur ne nje stine
Fshatarja ime mike e rinise
Jeta eshte gracke mjaltin e ben pelin
Mbesim veçse rob te dashurise

Jeta eshte gracke mjaltin e ben pelin
Mbesim veçse rob te dashurise

As unaze as dasem me flamur
Thellenza ime enderr e pa shprese
Edhepse kurre ne nuk u prekem kurre
Ne ne shpirt lidhem kurore e bese

Edhepse kurre ne nuk u prekem kurre
Ne ne shpirt lidhem kurore e bese

Ref...
Sa e bukur ish me vellon
Ate dite shiu mun ne maj
Isha strukur nen ombrelle
Mysafir n'dasmen e saj

Sa e bukur ish me vellon
Beja be se s'do te qaj
Me kot fshihesha nen ombrelle
Mua me lagte loti i saj

...

Ref...
Sa e bukur ish me vellon
Ate dite shiu mun ne maj
Isha strukur nen ombrelle
Mysafir n'dasmen e saj

Sa e bukur ish me vellon
Beja be se s'do te qaj
Me kot fshihesha nen ombrelle
Mua me lagte loti i saj

...

Sa here qe te shoh
Te shikoj ne sy
Une e di se je e imja
Dhe une jam per ty

Por ti s'reagon
Behesh se nuk me sheh
Me hapa te lehta ec ti perpara
E askend s'e njeh

Ti mos u mashtro
Dita vjen e di
Kam me te marre une nuse
E do te çoj ne shtepi

Ref...x2
Dita do te vjen
E lumja ajo dite
Kur te shpija do te dal
E te vij

As kurre s'do te jete vone
Ne duar do te te kem
E mos te marrsha
Burre vetit s'i them

Sa here qe te shoh
Te shikoj ne sy
Une e di se je e imja
Dhe une jam per ty

Por ti s'reagon
Behesh se nuk me sheh
Me hapa te lehta ec ti perpara
E askend s'e njeh

Ti mos u mashtro
Dita vjen e di
Kam me te marre une nuse
E do te çoj ne shtepi

Ref...x2
Dita do te vjen
E lumja ajo dite
Kur te shpija do te dal
E te vij

As kurre s'do te jete vone
Ne duar do te te kem
E mos te marrsha
Burre vetit s'i them

...


Lyrics submited by  teksteshkruesi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018