A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Sabri Fejzullahu & Sinan Vllasaliu - Shqiperi Etnike


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

30/04/2015

2015-04-30T18:00:19

See Also

Sinan Vllasaliu

Music:

Alban Furtuna

Lyrics:

Arsim Bunjaku

Video Production:

MAX Production


[Sabri Fejzullahu:]
Nëna Shqipëri shiko se kush ka ardhë.
Kanë ardhur me të pa, dy vllezër kosovar.

[Sinan Vllasaliu:]
Një amanet sonte e kem sjell.
Brez pas brezi gjërat kanë përcjell.

[Sabri Fejzullahu:]
Do jemi një o sot o kurrë.
Me një qëllim e një flamur.

[Sinan Vllasaliu:]
Trojet shqiptare të jenë me një shtet.
E ta qojmë në vend atë amanet.

[Ref. 2x:]
Jemi shqipëtar jemi kosovar.
E duam shqipërinë etnike sa të jemi gjallë.

[Sinan Vllasaliu:]
Ata që na ndane mirë le ta dinë
Nuk shkelet Kosova se asht SHQIPERI

[Sabri Fejzullahu:]
Jemi një komb jemi një gjak.
Nuk duam më shumë po as më pak

[Sinan Vllasaliu:]
Ata që na ndane mirë le ta dinë
Nuk shkelet Kosova se asht SHQIPERI

[Sabri Fejzullahu:]
Jemi një komb jemi një gjak.
Nuk duam më shumë po as më pak.

[Ref. 2x:]
Jemi shqipëtar jemi kosovar.
E duam shqipërinë etnike sa të jemi gjallë.

[Ref. 4x:]
Jemi shqipëtar jemi kosovar.
E duam shqipërinë etnike sa të jemi gjallë.


Lyrics submited by  ALDOooo
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018