A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Sabri Fejzullahu - Teuta


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/09/2013

2013-09-10T21:26:34

Music:

Tomor BerishaIt's a long time that we try finding the lyrics to "Teuta" sung by Sabri Fejzullahu.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Nikolle Nikprelaj - Teuta

Tan kto male ... sikur thërrasin
Bjeshkët tona ... diç po flasin
Mos harroni n'kangë t’i a thoni
Jem Ilira ... jem Teuta
Jem të rritur nëpër luftna
T'gjithë Shqiptarët kudo jan
Nuk kanë tjetër veç nji nanë
Jem Ilira ... jem Teuta
Jem të rritur nëpër luftna
T'gjithë Shqiptarët kudo janë
Nuk kanë tjetër veç nji nanë.

Tanë kto male ... sikur thonë
Të gjithëve gjak o ... na bashkon
Mos harroni n'kangë t’i a thoni
Jem Ilira ... jem Teuta
Jem të rritur nëpër luftna
Tìgjithë Shqiptarët kudo janë
Nuk kanë tjetër veç nji nanë
Jem Ilira ... jem Teuta
Jem të rritur nëpër lufta
T'gjithë Shqiptarët kudo janë
Nuk kanë tjetër veç nji nanë
T'gjithë Shqiptarët kudo janë
Nuk kanë tjetër veç nji nanë.

Vellezerit Aliu - Teuta

sa lule qe ka pranvera
sa yje qe ka nata
sa dashuri qe kam une
ty do ta dhuroj

(ref 2x)
teuta per ty kendova
teuta, te dashurova
tash do ta fal jeten
mos te behet vone

nder shoqe ty te zgjolla
si enderr e neteve te mia
si uji qe merr deti
me mori dashuria

(ref 2x)

Albumi: Moj e pa shpirt: Shkup 1994
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018