A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 13-04-2017
  Intervistoi: Dijana Gj. Dukaj 1. Sabri Fejzullahu emër tashmë i njohur nga të gjithë. Këngëtarë që dëgjohet nga të gjitha moshat. Unë, nuk dua të ju pyes për fillimet tuaja në muzikë. Por, si arrini që gjithmonë të jeni kaq i dashur për të gjithë kudo që këndoni? Sabri Fejzullahu: Në radhë të parë janë ato që ti falë natyra, Zoti ose i merr nga prindërit. Njeriu lind ose s'lind këngëtarë mua më ka prekë Zoti për këtë punë dhe fal emocionit dhe shpirtit të pa kursyer që çdo shkronjë e këngës të depërtojë te degjuesi , vjen ajo qe...

 • 18-04-2016
  Këngëtari Sabri Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij Nera kanë udhëtuar drejt Antalias, në Turqi për të realizuar klipin e ri të këngëtarit. Fejzullahu ka nisur xhirimet e klipit të ri i cili pritet të lansohet brenda 5 ditëve. Klipi do të ketë skena luksoze në një nga hotelet më të mira të kohës në Antalia. 150/150338 Kënga do të titullohet “Sevdaja” një temë që këngëtari e prek zakonisht, me muzikë dhe orkestrim nga Virusi me tekst të Arsim Bunjakut dhe klipi është duke u xhiruar XL production. Bashkëshortja e tij Nera...

 • 23-02-2016
  Këngëtari Sabri Fejzullahu mesa duket nuk e ka ndër mend të ndalet, kjo pasi ai e ka gati projektin e tij më të ri. Nuk ka shumë kohë që ai ka publikuar projektet e tij të fundit, njërin bashkpunimin me Ermalin dhe tjetrën këngën e tij solo. Këtë muaj ai do të vijë me një këngë të re e cila mban titullin "A je Mirë. Muzika është realizuar nga Wirusi, e ndërsa tekstin e ka shkruar Fatmir Muja dhe shumë shpejt ai do ti futet punës për të realizuar edhe videoklipin....

 • 19-01-2016
  Këngëtari Sabri Fejzullahu ka rrëfyer së fundmi për jetën e tij, në veçanti për lidhjen e fortë që ka me gruan e tij Nerën dhe arsyet se pse u nda me ish gruan e parë. “Nerën e njoha në skenë, e cila kishte dashuri të madhe ndaj artit dhe dëshironte të behej një artiste e famshme. Ishte e bukur, e ëmbël dhe menjëherë në atë rast mendova ta bëj për vete. Me aftësitë e mia prej aktori e binda zemrën e saj të qëndronte për shumë kohë me mua dhe të vazhdojmë të jemi bashkë , sikur që edhe jemi edhe sot dhe të mos mund të jetojmë njëri ...

 • 14-01-2016
  Këngëtarët e njohur Sabri Fjzullahu & Sinan Vllasaliu mesa duket i duan shumë gratë e tyre, kjo pasi ata në rrjetet e tyre sociale kanë publikuar foto bashk me to si dhe u kanë deikuar plot fjalë miradie atyre. Sabriu shkruan për Nerën si gruaja më e mirë në botë e ndërsa Sinani përdor emotions me zemra për gruan e tij....

 • 14-11-2015
  Vdekja e aktorit të njohur të humorit Ibrahim Krajkova – Leci, preku zemrat e artistëve shqiptar. Sabri Fejzullahu që ishte edhe kolegu i aktorit tashmë të ndjerë, shkroi fjalë të mëdha për Lecin përmes disa fotografive që i ka postuar në profilin e tij zyrtar në Facebook. “Zoti i madh , ati i qofshim fal , vendosi qe ta marr lecin , Lecin qe me shpirtin e ti prej Artisti , me rolet e tija , hyri ne Historin e Artit Mbar Shiptare. Interpretimi i ti specifik qe i mahniti gjithe Shiptaret mbetet arte per ta kujtuar.Eh More Leci i Jo...

 • 26-10-2015
  Babë e bir, Sabri e Ermal Fejzullahu, po shijojnë suksesin e këngës “Nostalgjija”. Kënga në fjalë, brenda pak ditësh arriti një shikueshmëri dukshëm të lartë, ka arritur mbi një million, shkruan Indeksonline. Vlen të theksohet, përkundër asaj që Sabriu dhe Ermali, kanë vite të tëra në skenë, ky është dueti i parë i përbashkët....
 • 30-09-2015
  Që të dy këngëtarë dhe që të dy shumë të kërkuar e të njohur. Fjala është për Sabri dhe Ermal Fejzullahun të cilët tashmë janë duke punuar për këngën e tyre të re. 'Nostalgji' është titulli I këngës të cilën babë e bir e kanë vendosur për këngën më të re sipas Prive, transmeton indeksonline. Ndër të tjera ikona e muzikës shqiptare, Sabri Fejzullahu dje ka regjistruar këngën e tij më të re në studion e Virusit në Tetovë....

 • 08-09-2015
  Këngëtari i mirënjohur, Sabri Fejzullahu, njihet si njëri ndër këngëtarët e vjetër të skenës sonë. Ai edhe më tej vazhdon të jetë bukur shumë i kërkuar në mbrëmje muzikore edhe jashtë vendit, shkruan Indeksonline. Fejzullahu, gjatë një mbrëmje muzikore është takuar me grupin humoristik “Stupcat”, me c’rast edhe kënë bërë një foto së bashku....
 • 20-08-2015
  Se ka një jetë që e kultivon atë që e ka dashur gjithmonë, muzikën. Apo mendon si ja doli të jetë kaq i dashur për publikun? Mendon për vitet, për sukseset, kohën kur aktronte, e ndoshta edhe kohën kur ishte deputet i Parlamentit të Kosovës. Ndoshta, mbi të gjitha mendon për dhuratën që po i bën nëna natyrë, për energjinë e pa shterrshme edhe në këtë moshë. Një është e sigurt, Sabri Fejzullahu shikohet shpesh në pasqyrë....
 • 29-07-2015
  Njëri ndër zërat më të fuqishëm të muzikës shqiptare, Sabri Fejzullahu, vazhdon edhe më tej që të jetë aktiv për dëgjuesit e tij. Ai së fundmi ka publikuar edhe këngën e tij më të re të titulluar “Diamant”. Dhe kësaj here ikona e muzikës shqiptare ka sjellë për fansat e tij një këngë më ritmike pavarësisht asaj që çdo herë jemi mësuar ta shohim me balada....
 • 28-07-2015
  Këngëtari Sabri Fejzullahu, ka publikuar këngën e tij më të re, të titulluar “Diamant”. Edhe pse Sabriu vazhdimisht ka publikuar këngë me spote, kësaj radhe është vetëm audio dhe më argëtuese....

 • 27-07-2015
  Sabri Fejzullahu komentohet gjërë e gjatë për freskinë dhe energjinë e tij. I ka kaluar të 70-tat dhe ende është në formë dhe kjo është tejet e dukshme. Këngëtari që nuk ndalet, megjithatë e ka një problem. Indeksonline kupton se Sabri Fejzullahu prej më shumë se dy vitesh nuk dëgjon mirë me veshin e majtë. Fatmirësisht, ky është i vetmi problem shëndetësor me të cilin përballet Fejzullahu, që është shembull i vitalitetit. Këngëtari duket më mirë se shumë këngëtar të rinjë....
 • 12-06-2015
  Këngëtari i njohur, Sabri Fejzullahu, ka publikuar një baladë për stinën e verës. Kënga titullohet “Zjarr në shi” Ai i këndon një dashuri e cila ngadalë është duke u shuar, dhe për atë arsye edhe titullohet “Zjarr në shi”. “Heej mendo për ne… ndarja të çon për ngjalli në dhe. A gëzohesh që me mu s’je” janë fjalët e këngës që do prekin shumë zemra të thyera....

 • 29-05-2015
  Sabri Fejzulluahu është I njohur e I dashur për publikun e gjërë. Ndër vite ka sjellur një mori hitesh, këngësh të veçanta që kanë mbetur në kujtesë. Këngëtari, që I ka kaluar të 70-tat, ende është vital dhe aktiv. Me pak fjalë, Sabiu nuk ndalet. Pjesë e suksesit të Suksesit të Sabri Fejzullahut është edhe Nera, bashkëshortja e tij, të cilen Sabriu e përmend gjithmonë. Këngëtari i hiteve, tregon se ai Neres I falë dashuri që nga dita e parë që e ka njohur, por ama kurrë nuk ja ka bërë asaj një kafe. ‘’Dëshirë kam me i qit kaf...

 • 08-05-2015
  Këngëtari i njohur Sabri Fejuzllahu është një ndër këngëtarët që më së shumti i ka rezistuar kohës dhe ka fansa kudo. Është përfolur shpesh herë në media edhe për jetën e tij private, edhe pse vetë këngëtari nuk ka pasur shumë dëshirë që ta prek këtë temë. Së fundmi në rrjetet sociale po qarkullon një foto ku shihet Sabriu me më të dashurën e tij siç e quan ai, gruan e tij Nera. Ata kanë shkuar disa ditë në Durrës për tu relaksuar me njëri tjetrin, në foto ata duket se po ia kalojnë çaste të mira....

 • 01-05-2015
  Dy këngëtarët e njohur Sabri Fejuzllahu dhe Sinan Vllasaliu kanë publikuar këngën më të re të tyre në duet e cila titullohet "Shqipëri Etnike". Kënga është ritmike dhe flet për nacionalizëm dhe bashkimin e shqiptarëve, duke qenë e tillë ajo u finalizua edhe me një videoklip mjaft interesant nga MAX Production. Muzika është punuar nga Alban Furtuna, e ndërsa tekstin e ka shkruar tekstshkruesi i njohur Arsim Bunjaku. Videoklipi përmban në vete disa nga figurat më të njohura shqipe si Skënderbeu, Ismail Qemali, Adem Jashari, Ibr...

 • 26-03-2015
  Sabri Fejzullahu, në çdo kohë është cilësuar si modern e avangard, edhe sot është I tillë. Zëri I tij jehon e vazhdon të tingëlloj mrekullueshëm, por përkundër kësaj ai thotë: ‘’Nuk e di pse por ndonjëherë i gjej 100 gabime dhe mandej nuk më pëlqen vetja’’. Megjithatë, ndonësee nuk kënaqet me atë çfarë është e çfarë bën, 70 vjeçari më energjik që e kemi njohur ndonjëherë, edhe pas rreth 50 vitesh në skenë qëndron I pa lëkundur. Sabriu bashkë me të birin Ermalin së shpejti prezantojnë një këngë në duet....

 • 14-02-2015
  Është një nga artistët e rrallë që ka skena shqiptare, për 50 vite me rradhë ai argëton shqiptarët me muzikë dhe humor. Sabri Fejzullahut megjithatë i ka ngelur një peng në karierën e tij, realizimin e një recitali me përmasa të mëdha që ndoshta në një të ardhme shumë të afërt do e bëj. Fituesi i garës së kërcimit Dance with me, vjen në një rëfim nga fillimi i karierës. A ka qenë ëndërr e juaja e kahmotshme që të bëheni këngëtarë? Ishte një ëndër se nuk e kam menduar se do bëhem këngëtarë, ishte dëshira e madhe që unë të këndo...

 • 08-02-2015
  Emisioni Prive në Klan Kosova ka sjellë një material lidhur me këngëtarin e njohur kosovar Sabri Fejzullahun. Ai ka mbi 50 vite karrierë dhe ka rrëfyer një intervistë me disa nga momentet e tij më të bukura të karrierës. Për më tepër, ndiqni materialin....

 • 01-02-2015
  Këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu ka mbajtur së fundmi një koncert në Skandinavi, pjesë e të cilit ishin edhe: Adelina Tahiri, Labi i Rtv 21 dhe aktori nga Gjakova Qumili. Dyshja Qumili dhe Sabri Fejzullahu bënin mjaft humor e një kohë por që ndër vite u shuan, ndërsa tani kjo foto e hedhur në rrjetet sociale na tregon se midis tyre ka enden jë miqësi të pastër....
 • 24-01-2015
  Edhe këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu ka protesutar para ndërtesës së qeverisë sotë. Lajmin e bën të ditur foto e publikuara të cilat e kanë kapur në befasi këngëtarin. Ai ishte aty mes shumë njer1%zve të tjerë bashk edhe me bashkshorten e tij për t1% protestuar kundër ministrit Jabllanoviç....

 • 17-01-2015
  Këngëtari i mirënjohur Sabri Fejzullahu ka zgjedhur Sandanskin për të pushuar në këto ditë të ftohta dimri së bashku me bashkëshorten e tij, Nerën. Ky është pushimi i parë për këtë vit për këngëtarin pasi mbaroi me sukses garën e kërcimit ku u shpall fitues së bashku me partneren e tij këngëtaren Rozana Radi. 139/139584 Sabriu edhe pse i ka kaluar të 60-at vazhdon të jetë shumë energjik në skenë, nuk ndalet dhe vazhdon të sjellë këngë të reja. Në xhirimet festive ai duket se ishte një nga personazhet më gazmor duke sjellë atmosferë vërtetë festive....
 • 16-01-2015
  Para disa ditësh zuri vendin e parë në edicionin garues ‘Dance With Me’. Por ky nuk është çmimi i vetëm që këngëtari Sabri Fejzullahu fitoi. Ai është ‘shpërblyer’ edhe me Topin e Artë që zakonisht u jepet lojtarëve më të mirë në botë. Së paku kështu ka lënë të kuptohet një fotografi e modifikuar të cilën i biri i tij Ermali e ka postuar në Instagram. Fotoja origjinale është e lojtarit Lionel Messi në të cilën janë vetëm trupi i tij ndërsa koka i takon Sabri Fejzullahut. Kjo foto shumë humoristike ka marrë shumë komente të ndrysh...

 • 06-01-2015
  Një nga mbrëmjet më të bukura të ndërrimit të viteve ka qenë ajo e organizuar nga promotori më i njohur tani për tani në Diasporë "Albis Party" ku me bashkëpunëtorët e tij sollën për shqiptarët në Nju Jork artistët më të mirë shqiptarë. Pas suksesit vitin e kaluar ku këngëtari Meda këndoi dhe kënaqi 1400 të pranishëm, ketë herë sic na rrëfen zotëri Naser Nika ( Albis Party) kanë qenë të pranishëm 1700 vetë dhe për ketë falenderon artistët e njohur si Sabri Fejzullahu, Ermal Fejzullahu, Valdet Lukën, Muzafer Koliqin, si dhe Ilir Gjergjbitrin dhe Mevlud Bolin që u kujdesën për muzikën dhe Dj Fatin. Edhe vetë artisti i madh Sabri Fejzu...
 • 22-12-2014
  Spektakli televiz me karakter garues “Dance with Me” ka përmbyllur sonte edicionin e tij. Në mesin e shumë artistëve të cilët ishin pjesë e kësaj gare, ata që në fund ia dolën ta rrëmbejnë çmimin e parë ishin Sabri Fejzullahu dhe Rozana Radi. Pjesë e këtij spektali kanë qenë shumë emra të njohur të skenës muzikore si Nora Istrefi, Xhensila Myrtezaj, Olta Boga, Zajmina Vasjari e shumë të tjerë....

 • 06-12-2014
  Këngëtari i njohur nga Prishtina Sabri Fejzullahu ka publikuar këngën e tij më të re e cila titullohet "1000 telashe" dhe është realizuar në prag të festave të fundvitit. Muzika dhe orkestrimi janë bërë në studio nga Virusi, ndërsa teksti është shkruar nga fatmir Muja....

 • 03-10-2014
  Është hera e parë që provon të kërcejë, por performanca e tij e parë në “Dance with me”, bëri që të shkëlqejë së bashku me partenren Rozana Radi. Fejzullahu pas natës së parë të kërcimit u shpreh se është ndjerë shumë mirë dhe i vlerësuar nga miqtë, kjo falë ndihmës së koreografit Albi Nako. “Pas ftesës nga regjisorja Grabocka, ishte bashkëshortja që më kërkoi të merrja pjesë në këtë spektakël, për ta shijuar këtë sfidë deri në momentin e fundit”, u shpreh më tej artisti nga Kosova. Sabri spektakli “Dance with me” ka startuar. ...

 • 07-09-2014
  Këngëtari Sabri Fejzullahu ka publikuar videoklipin e tij më të ri me titull "Ti Po Shkon", këngë të cilës ja ka bashkangjitur edhe videoklipin. Muzika dhe orkestrimi janë bërë nga Virusi, teksti nga Fatmir Muja e përderisa për videoklipin u përkujdesën EMF creative. Kënga është baladë e cila trajton një temë ndarjeje. Ky është projekti i tij i fundit për këtë sezon veror pas angazhimeve të shumta që ai ka pas në ahengje, koncerte dhe dasma të ndryshme gjatë kësaj sezone...

 • 28-05-2014
  Këngëtari i njohur i skenës sonë, Sabri Fejzullahu, në një bisedë për gazetën Tribuna ka treguar se së shpejti do t’i publikojë dy këngë të reja për publikun e vet. Ndër të tjera këngëtari ka shpalosur se e ka përfunduar edhe një bashkëpunim me Ermal Fejzullahun, ndërsa nuk ka lënë anash edhe angazhimet dhe planet tjera për këtë sezon. Për më shuam se dyzet vjet Sabri Fejzullahu është njëri ndër këngëtarët më të dashur të skenës sonë. Muzika e tij dhe dashuria që e përçon përmes paraqitjes skenike, kanë bërë që Sabriu të mbetet emri më i pëlqyer i muzikës moderne shqiptare. Por, edhe pse pas vetes ka një bagazh me shumë suksese, ...

Pages:
1
>

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018