A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sabri Hamiti

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  64
  • Origin:
  • Dumnicë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 67
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Sabri Hamiti is a popular writer. Sabri Hamiti lindi më 10 maj 1950 në Dumnicë, Podujevë, nga baba Hamit Hamiti dhe nana Mehreme Duriqi. U rrit në familje bashkë me tri motra e dy vllezër. 1957 Hyri në shkollën fillore në vendlindje. 1968 Mbaroi gjimnazin në Podujevë dhe u regjistrua në Fakultetin Filozofik të Prishtinës. Nisi botimet letrare në Bota e re e në gazeta e revista të tjera. Mori pjesë në demonstratat e studentëve në Prishtinë. I ndjekur nga policia, disa muaj jetoi...

>> Full biography >>


Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Argjend Hasani

Avdush Canaj

Imer Raçi

Islam Balaj

Tyran Prizren Spahiu

Sulejman Krasniqi

Musa Jupolli

Liri Loshi

Xhenc Bezhi

Gani Xhafolli


Tags: Sabri Hamiti

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018