A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Me Djersë

Me të gdhirë zgjohet punëtori,
Se e do kafshatën mjaltë.
Nuk e merr punën me zori,
Por punon, deri me natë.

E çdokush, që kalon pari,
E uron për punë të mbarë.
Është ky bujku e kopshtari,
Që i mbushen pemët varë.

Në pranverë mbushet plot lule,
Sa tërë vendi mban hijeshi.
Kur vije vjeshta, plot me ngjyra,
E urojnë me plot lakmi.

-Punë e mbarë, xhaxhi kopshtar!-
I thonë të gjithë me buzë në gaz.
Kush punon tërë ditën mbarë,
Bereqetet i vijnë pas!

- poem written by Sahit Shala


- Submitted by SahitShala -

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018