A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sali Mani

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  24
(1944-2009)  
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Sali Mani is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Sali Mani patriot nga Bujani i Kosovës, i cili u shqua veçanërisht në kryengritjen e përgjithshme të 1912-s dhe ishte ndër organizatorët e qëndresës së malësorëve të Krasniqit, Gashit e Bytyçit kundër forcave serbe....

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Gezim Te Madh Ka Sot Malesia
Moj E Mira Bregut Cemit
O Moj Shqipni


Also Check:

Ledri Vula

Fero

Mozzik

Capital T

Gold AG

Unikkatil

Robert Berisha

Sabri Fejzullahu

Ermal Fejzullahu

Ardian Bujupi


Tags: Sali Mani

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018