A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sali Mani
(1944-2009)
  • Origin:
  •  
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  24
Music genres: Rhapsodic Traditional

Sali Mani is a popular singer. Sali Mani patriot nga Bujani i Kosovës, i cili u shqua veçanërisht në kryengritjen e përgjithshme të 1912-s dhe ishte ndër organizatorët e qëndresës së malësorëve të Krasniqit, Gashit e Bytyçit kundër forcave serbe.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018