A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Salih Bajrami-Krasniqi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  29
(1919-1987)  
  • Origin:
  • Llashka Drenoc 
BIOGRAFIA: Salih Bajrami-Krasniqi is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Njëri ndër rapsodët më të mirë dhe më të njohur të Kosovës, Salih Bajrami-Krasniqi, i cili u lind më 1919 në fshatin Llashka Drenoc të Prekorupës komuna e Malishevës. Sipas pohimit të vetë Salihut ai filloi të këndojë qysh në moshën 6-7 vjeçare, kur babai i tij e mirrte me vete nepër dasma në ndeja e në ahengje të ndryshme.Në fillim përveç me babain Bajramin, (për të thuhet se ka qenë njëri ndër këngëtarët më të dalluar dhe është i pari që e soll...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Kenge Dasmash 2

Kenge Dasmash 1

Kenge Dasmash 3


» Add A Song »


Related Artists:

Tahir Drenica

Bajrush Doda

Sali Mani

Augustin Ukaj

Dervish Shaqa

Rizah Bllaca

Agim Boka

Behxhet Korpuzi

Agim Elmazi

Isuf Berisha


Tags: Salih Bajrami-Krasniqi, Sali Bajrami-Krasniqi, Salih Bajrami, Sali Bajrami, Salih Krasniqi, Sali Krasniqi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018