A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Salih Bajrami-Krasniqi

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  27
(1919-1987)  
  • Origin:
  • Llashka Drenoc 
BIOGRAFIA: Salih Bajrami-Krasniqi is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Njëri ndër rapsodët më të mirë dhe më të njohur të Kosovës, Salih Bajrami-Krasniqi, i cili u lind më 1919 në fshatin Llashka Drenoc të Prekorupës komuna e Malishevës. Sipas pohimit të vetë Salihut ai filloi të këndojë qysh në moshën 6-7 vjeçare, kur babai i tij e mirrte me vete nepër dasma në ndeja e në ahengje të ndryshme.Në fillim përveç me babain Bajramin, (për të thuhet se ka qenë njëri ndër këngëtarët më të dalluar dhe është i pari që e soll...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Kenge Dasmash 2

Kenge Dasmash 1

Kenge Dasmash 3


» Add A Song »


Related Artists:

Sali Mani

Tahir Drenica

Nuredin Gashi

Sevdi Malsia

Zenel Zekolli

Agim Boka

Bashkim Marash Krasniqi

Sabit Bilalli

Rrahman Hasani

Syrja Etemi


Tags: Salih Bajrami-Krasniqi, Sali Bajrami-Krasniqi, Salih Bajrami, Sali Bajrami, Salih Krasniqi, Sali Krasniqi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018