A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Samanta Karavella

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  333
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Samanta Karavella is a very famous singer of Pop music. Pasioni dhe deshira e saj per muziken u shfaqen qe ne moshen 6 vjecare. Ajo ka marre pjese ne shume festivale qe e vogel, por karriera e saj nisi ne moshen 13 vjecare ne nje nga audicionet me te famshme te talenteve te reja "Ethet e se premtes mbrema". Mbas ketij spektakli angazhimet e saj ne art kane qene ne menyre te vazhdueshme dhe te sukseshme. Ne moshen 14 vjecare u be pjese e Festivalit ne RTSH dhe me vone ka marre pjese ne shume festivalev...

>> Full biography >>


MAX Production

(Current label)

Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Instagram

Account

SnapChat

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Zemren Maje
Na E Dina
Si Ai
Ti S'e Din Se
Bashke
Asnjo Si Un
Ss
Pafundesi
S'te Mbaj Dot Peng
Le Të Jetë


Related Artists:

Rezarta Shkurta

Greta Koçi

Miriam Cani

Selma Bekteshi

Anxhela Peristeri

Ronela Hajati

Silva Gunbardhi

Alketa Vejsiu

Ledina Çelo

Arilena Ara


Tags: Samanta Karavella, Samanta Karavello, Samantha Karavella

Samanta Karavella in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018