A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Samanta Karavella

Tags: Samanta Karavella, Samanta Karavello, Samantha Karavella

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 27   Zodiac sign: Gaforrja  
Samanta Karavella is a very famous singer in pop music. Pasioni dhe deshira e saj per muziken u shfaqen qe ne moshen 6 vjecare. Karriera e saj nisi ne moshen 13 vjecare ne nje nga audicionet me te famshme te talenteve te reja ''Ethet e se premtes mbrema''.Mbas ketij spektakli angazhimet e saj ne art kan qene ne menyre te vazhdueshme dhe te sukseshme.Ne moshen 14 vjecare u be pjese e Festivalit ne RTSH-ar dhe me vone e shume festivaleve duke permendur ktu '' Kenga Magjike'' "Top Fest" , ''Mikrofoni i a...

>> Full biography >>


  • Find Samanta Karavella on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  312

» Add A Song »


Zemren Maje
Na E Dina
Ti S'e Din Se
Bashke
Si Ai
Ss
S'te Mbaj Dot Peng
Asnjo Si Un
Start
Pafundesi

Translations (6)


Samanta Karavella in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017