Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sefe Duraj

Tags: Sefe Duraj, Sef Duraj

Origin: Mazrek    Residence:        Age: 45   Zodiac sign: Gaforrja  
Sefe Duraj is a very famous singer in traditional music. Është një nga këngëtarët e parë i cili solli muzikën pak më ndryshe në tregun muzikor shqiptar dhe i pari në atë kohë që çdo produksion donte ta kishte në shtëpinë e tij. Është fjala për këngëtarin Sefë Duraj, i cili vazhdon të jetë me punën e tij të qetë, një këngëtar shumë i kërkuar. Sefe Duraj lindi ne fshatin Mazrek te Hasit. Ai qe i vogel u shperngul ne Prishtine dhe me zerin e tij te mahnitshem, u be i njohur ne mbare Kosoven. Kohet e fu...

>> Full biography >>


  • Find Sefe Duraj on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  112

S'ka Si Zemra (2017)

.png" content="5" width="160" height="31">

Dashurise (2015)

.png" content="4.3" width="160" height="31">

Je Perfekte (2012)

.png" content="4.7" width="160" height="31">

Sikur Ta Dija (2011)

.png" content="5" width="160" height="31">

E Para Dhe E Fundit (2008)

.png" content="1" width="160" height="31">

Zjarri I Dashuris (2006)

.png" content="5" width="160" height="31">

Ne Zemer Te Ruaj

.png" content="5" width="160" height="31">

Hitet

.png" content="4" width="160" height="31">

Ra Dashnija M’hupi Vedija

Nje Fjale


» Add A Song »


Ndarja Dhemb
Ti S'ke Faj
Dije Mir Qe Ke Mem Lyp
Mbi Trupin Tim
Je Perfekte
Ra dashnia, M'hupi Vetdija
Hajde Nreqma Tripin
Me Thuaj Po
Qikat Si Hije Jan
Mos Më Harro

Translations (1)

Add an e-Card

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017