A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sefe Duraj

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  124
  • Origin:
  • Mazrek 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 46
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Sefe Duraj is a very famous singer of Modern Traditional, Tallava, Traditional Wedding & Folk Ballads music. Është një nga këngëtarët e parë i cili solli muzikën pak më ndryshe në tregun muzikor shqiptar dhe i pari në atë kohë që çdo produksion donte ta kishte në shtëpinë e tij. Është fjala për këngëtarin Sefë Duraj, i cili vazhdon të jetë me punën e tij të qetë, një këngëtar shumë i kërkuar. Sefe Duraj lindi ne fshatin Mazrek te Hasit. Ai qe i vogel u shperngul ne Prishtine dhe me zerin e tij te mahnitshem, u be i njohur ne mbare Kosoven. Kohet e fundi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Youtube

Channel

Google+

Profile

Add Official

Social Accounts

S'ka Si Zemra (2017)

Dashurise (2015)

Je Perfekte (2012)

Sikur Ta Dija (2011)

E Para Dhe E Fundit (2008)

Zjarri I Dashuris (2006)

Nje Fjale

Ndarje Pa Kuptim

Pa Njeri Tjetrin

Ne Zemer Te Ruaj


» Add A Song »

Ti Me Jep Energji
Ti S'ke Faj
Me Thuaj Po
1000 Zemra
Mesazhi
S'ka Si Zemra
Ndarja Dhemb
Mos Më Harro
Knaqu
Je Perfekte


Translations (1)


Related Artists:

Redon Makashi

Bojken Lako

Olen Cesari

Gena

Sinan Hoxha

B-Genius

Labinot Tahiri (Labi)

Mentor Xhemali

Armend Regjepagiqi

Nexhat Osmani


Tags: Sefe Duraj, Sef Duraj

Sefe Duraj in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018