A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sefe Duraj
  • Origin:
  • Mazrek 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 45
  • Birthday:
  • 24 June 1972
  • Zodiac sign:
  • ♋ Gaforrja
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  122

Sefe Duraj is a very famous singer. Është një nga këngëtarët e parë i cili solli muzikën pak më ndryshe në tregun muzikor shqiptar dhe i pari në atë kohë që çdo produksion donte ta kishte në shtëpinë e tij. Është fjala për këngëtarin Sefë Duraj, i cili vazhdon të jetë me punën e tij të qetë, një këngëtar shumë i kërkuar. Sefe Duraj lindi ne fshatin Mazrek te Hasit. Ai qe i vogel u shperngul ne Prishtine dhe me zerin e tij te mahnitshem, u be i njohur ne mbare Kosoven. Kohet e fundit ka realizuar edhe nje duet me kngetaren e njohur Ryva Kajtazin. Kënga është e zhanrit pop me përzierje të pop folk. Videoklipi i kësaj kënge është punuar nga ASHA. Për muzikën dhe orkestrimin është kujdesur Ardian Kastrati, ndërsa tekstin e ka shkruar Arsim Bunjaku.

Në vitin 2006, Sefe Duraj publikon albumin "Zjarri I Dashuris".

Në vitin 2008, Sefe Duraj publikon albumin "E Para Dhe E Fundit".

Më datë 7 Korrik 2011, Sefe Duraj publikon videoklipin "Amator Ne Dashuri".

Në vitin 2011, Sefe Duraj publikon albumin "Sikur Ta Dija".

Më datë 18 Qershor 2012, Sefe Duraj publikon videoklipin "Qikat Si Hije Jan".

Më datë 18 Qershor 2012, Sefe Duraj publikon videoklipin "Ti S'ke Faj". Muzika e këngës u punua nga Besim Bunjaku, teksti u shkrua nga Besim Bunjaku.

Më datë 24 Korrik 2012, Sefe Duraj publikon videoklipin "Je Perfekte".

Më datë 9 Tetor 2012, Sefe Duraj publikon videoklipin "Dije Mir Qe Ke Mem Lyp".

Në vitin 2012, Sefe Duraj publikon albumin "Je Perfekte".

Më datë 5 Qershor 2013, Sefe Duraj publikon videoklipin "Hajde Nreqma Tripin".

Më datë 29 Dhjetor 2013, Sefe Duraj & Ryva Kajtazi publikojnë videoklipin "Me Thuaj Po". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 6 Korrik 2014, Sefë Duraj & Lindita Selimi publikojnë videoklipin "Perfundimisht".

Më datë 3 Maj 2015, Sefe Duraj publikon videoklipin "Prishtina Ime".

Në vitin 2015, Sefe Duraj publikon albumin "Dashurise".

Më datë 18 Qershor 2016, Sefe Duraj publikon videoklipin "Knaqu", në bashkëpunim me Lorena. Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Besim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Më datë 3 Dhjetor 2016, Sefe Duraj publikon videoklipin "Nje Porosi". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Më datë 15 Prill 2017, Sefe Duraj publikon videoklipin "Ndarja Dhemb".

Më datë 14 Korrik 2017, Sefe Duraj publikon videoklipin "S'ka Si Zemra".

Më datë 11 Nëntor 2017, Sefe Duraj publikon videoklipin "Embel Ti Ma Le", në bashkëpunim me Majlinda Cikaqi. Teksti u shkrua nga Soulkid (Uki Latifi). Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Në vitin 2017, Sefe Duraj publikon albumin "S'ka Si Zemra".

Më datë 7 Prill 2018, Sefe Duraj publikon videoklipin "Mesazhi".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Youtube

Channel

Google+

Profile

Add New

Official Profiles

More news about Sefe Duraj »
lyrics.al © 2007 - 2018