A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sela aka Boszman

Tags: Sela A.K.A Boszman, Sela Aka Boszman, Sela Aka Bozman, Sela

Origin: Rahovec    Residence:        Age: 30   Zodiac sign: Bricjapi  
Sela aka Boszman is a popular singer of Hip-Hop music. Selami Zena, i njohur si SeLA a.k.a BosZMaN, jetoi deri në moshen 12 vjeqare ne Kosovë. Në vitin 2005 largohet për në Gjermani, aty ku babai i tij jetonte prej disa vitesh. SeLA filloi aty jetën e re dhe u njoh me shumë shqiptarë, me te cilët lidhi një shoqëri shumë te ngushtë. Ne vitin 2004 fillon të merret me muzikë kryesisht si Dj me miximin e këngëve të ndryshme. Më pas, BosZMaN zbulon talentin për të interpretuar. Ai fillon te shkruajë te...

>> Full biography >>


  • Find Sela aka Boszman on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  76

Se Jena Shqiptar (2010)


» Add A Song »


Translations (1)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018