A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sela aka Boszman

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  77
  • Origin:
  • Rahovec 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 30
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Sela aka Boszman is a popular singer of Hip-Hop music. Selami Zena, i njohur si SeLA a.k.a BosZMaN, jetoi deri në moshen 12 vjeqare ne Kosovë. Në vitin 2005 largohet për në Gjermani, aty ku babai i tij jetonte prej disa vitesh. SeLA filloi aty jetën e re dhe u njoh me shumë shqiptarë, me te cilët lidhi një shoqëri shumë te ngushtë. Ne vitin 2004 fillon të merret me muzikë kryesisht si Dj me miximin e këngëve të ndryshme. Më pas, BosZMaN zbulon talentin për të interpretuar. Ai fillon te shkruajë te...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Se Jena Shqiptar (2010)


» Add A Song »


Translations (1)


Related Artists:

Astro

Tiki

Libri

Bx-A

Eki

Mr.Trimi

Anonimos

Mr.Safet

Merytoni

D-Komit


Tags: Sela A.K.A Boszman, Sela Aka Boszman, Sela Aka Bozman, Sela

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018