A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrics
Selami KolonjaTags: Selami Kolonja
Origin: Ladorishtë (Strugë)      Age: 45   Zodiac sign: Akrepi  
Selami Kolonja is a popular singer and songwriter in easy listening music. Ai është i biri i Seitit dhe Hamijetit nga Ladorishta e Struges, baba i 3 fëmijëve Taulantit, Sidorelës dhe Majselës. Fillet e para në muzikë i ka filluar në fëmijërinë e tij të hershme.Ai duke dëgjuar nëpër dhoma më të rriturit si këndonin këngët e bukura të vendit tij, dalëngadalë filloi që edhe vetë të këndojë në korin e shkollës. Fakultetin e Muzikës e ka përfunduar me sukses në drejtimin e Muzikologjisë në Prishtinë ndërsa Magjistraturën e S... >> Full biography >>


Choose star rating
  Rating:  4.3 / Votes cast:  11Albums:

» Add An Album »


» Add A Song » :: Gugu Ftua ::  
 :: Ti Me Kerko ::  
 :: Vargje Për Nënën ::  
 :: Ere Borziloku ::  
 :: Mall Kurbeti ::  Loading...Kalendari
20/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Vote