A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Selma Bekteshi

Tags: Selma Bekteshi

Origin: Shkoder    Residence:        Age: 23   Zodiac sign: Virgjeresha  
Selma Bekteshi is a popular singer in pop music. Selma ka filluar qe te kendoje qe ne moshen 4 vjece. Ka mare pjese ne fastivalet e Shkodres si "Bilbilat e vegjel" dhe ne "Gjeniu", te mbajtur ne Tirane. Familja e saj jane fetare dhe ajo eshte ritur me fe e me ilahi, pastaj ka shkuar ne medrese ne klasen e 6 dhe atje mori edukimin themelor fetar. Ne vitin 2014, nxori ilahijen shqipe 'Eselamu Aleyke Ya Resulallah', e cila ariti nje sukses te madh ne Shkoder. Dëshira për këngën është shumë e madhe...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  111

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018