A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  238
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Sergio is a very famous singer and songwriter of Pop music. Sergio Lushaku, i njohur me emrin e artit Sergio, është një ndër këngëtarët që tentoi të thyente kufijtë për të shpërndarë muzikën e tij jashtë territorit shqiptar. Pas suksesit të “Delisias” dhe “Without u”, ai u prezantua me “Panterën”, e cila shumë shpejt u kthye në hit dhe bëri të mundur që kjo këngë të depërtonte edhe në tregun ballkanik. Sa i përket marrëdhënies me vajzat, ai ka vlerësime, megjithëse shprehet se disa prej tyre e “urrejnë”. ...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Youtube

Channel

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Flori Mumajesi

Seldi Qalliu

Ardit Gjebrea

Pirro Çako

Ermal Meta

Irkenc Hyka

Ermal Mamaqi

Elgit Doda

Kastro Zizo

Bes Kallaku


Tags: Sergio, Sergio Hd, Serxhio, Serxhio Lushku, Sergio Lushaku

Sergio in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018