A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sergio

Tags: Sergio, Sergio Hd, Serxhio, Serxhio Lushku, Sergio Lushaku

Sergio is a very famous singer and songwriter in pop music. Sergio Lushaku, i njohur me emrin e artit Sergio, është një ndër këngëtarët që tentoi të thyente kufijtë për të shpërndarë muzikën e tij jashtë territorit shqiptar. Pas suksesit të “Delisias” dhe “Without u”, ai u prezantua me “Panterën”, e cila shumë shpejt u kthye në hit dhe bëri të mundur që kjo këngë të depërtonte edhe në tregun ballkanik. Sa i përket marrëdhënies me vajzat, ai ka vlerësime, megjithëse shprehet se disa prej tyre e “urrejnë”. ...

>> Full biography >>


  • Find Sergio on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  171

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018