A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sergio HD

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  346
  • Origin:
  • Vlorë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Sergio HD is a popular singer and songwriter of Pop & Dance music. Në Qershor 2011, Sergio HD merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Nuk Je Me". Më datë 21 Korrik 2012, Sergio HD publikon videoklipin "You And I". Muzika e këngës u punua nga vetë Sergio HD, teksti u shkrua nga Luka Hajdini, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sergio HD. Në vitin 2016, Sergio HD merr pjesë në The Voice Of Albania 5. Në Dhjetor 2016, Luka Hajdini & Serxhio Hajdini marrin pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Koha Plaket"....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Voice Of Albania

(Contestant)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Kelvi Kadilli

Gjon Karrica

Baba Li

Kozma Dushi

Erjon Beci

Edmond Muho

Ziso

Kujtim Prodani

Mirush Kabashi

Julian Mustafa


Tags: Sergio Hd, Sergio, Serxhio, Serxhio Hajdini

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018