A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Seven Saraqi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  142
  • Origin:
  • Mitrovicë 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 24
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Seven Saraqi is a popular singer and songwriter of Pop & R&B music. Seveni është djali i dy këngëtarëve shumë të njohur në skenën e muzikës në Kosovë, Sunaj Saraqi dhe Vera Orucaj. Seveni është shumë i talentuar në muzikë dhe tregon se prindërit e tij e ndihmojnë me ide dhe i kanë trashëguar atij talentin. Seven Saraqi lindi në Mitrovicë dhe ka jetuar deri në moshën 5-vjeçare. Prindërit e tij shkuan në Shtetet e Bashkuara për një turne dhe ndërkohë filloi lufta në Kosovë dhe qysh atëherë, familja e tij krijoi një...

>> Full biography >>


Sunaj Saraqi

(His father)

Vera Oruqaj

(His mother)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Twitter

Account

Add Official

Social Accounts


Also Check:

Ledri Vula

Fero

Mozzik

Sabri Fejzullahu

Unikkatil

Capital T

Gold AG

2Ton

Kidda

Mc Kresha


Tags: Seven Saraqi, 7 Saraqi, Seven

Seven Saraqi in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018