A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Shaqir Cërvadiku - Moj E Mira Nga Gjakova


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/1986

1986-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Kështu Ja Thotë Këngës Bylbyli"

Song from the album:

"Besa Lartë E Ka Ngrit Burrin"


O mal ne mal ty te kerkova
O mriz me mriz per ty kendova
O i rash fushes xhan e gjat e
Shum te prita dit dhe nat e

O kerkun zanin s'ta ndegjova
O moj e mira nga Kosova

O karajfila ti m'dhurove
O kur kendova me premtove
O besa bes o te kujtoje
Kurr per jet nuk te harroje

O dit e nat per ty mendova
O moj e mira nga Gjakova

O t'i kujtoj dy syt e zi e
O ballin plot me krenari e
O shtatin tand porsi bajraku
Me fustanin kuq si gjaku

O hapi krahet si shqiponja
O moj e mira nga Kosova

O bora maleve nis e shkrin e
O rrisin zemrat dashurin e
O nis pranvera me lulzu e
Zemrat tona me i bashku e

O ndjeve kangen qe t'kendova
O moj e mira nga Gjakova


Lyrics submited by Lilokras   arsimdiber




more...




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018