A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Shaqir Cërvadiku - Kushtuar Bashkeshortes


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  49

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2011

2011-12-31T00:00:00

Song from the album:

"E Baj Dasmen Ne Vendin Tim"
Kur dha urdhen perendija
shpirti yt jet me ndrrue
sdi si mujten durt e mija
me dhe tzi me tmbulue

Nji qerek shekull me ty
tash mu kthye ne kujtime
ne qdo hap tkerkoj me sy
ti moi pjes e zemres sime

Syt e tu un tuj kujtue
un i dogja syt e mi
Kur vjen vera me verue
spaskan fllad hijet pa ty

Kur dha urdhen perendija
ti nga jeta me u nda
si i bjen qjellit vetima
qys per qys zemra mu qa

Neper festa te familjes
vjen e shkon hije nder ne
nsyt e mi e nsyt e fmive
ti gjithmon mbetesh e re

Syt e tu un tuj kujtue
un i dogja syt e mi
Kur vjen vera me verue
spaskan fllad hijet pa ty

Syt e tu un tuj kujtue
un i dogja syt e mi
Kur vjen vera me verue
spaskan fllad hijet pa ty.


Lyrics submited by Vendlinda Lokaje-Cards (1)

2017-12-02 20:35:08
Nji qerek shekull me ty
tash mu kthye ne kujtime
ne qdo hap tkerkoj me sy
ti moi pjes e zemres sime

Add an e-Card

Fullscreenmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018