A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shazim Mehmeti

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  11
  • Origin:
  • Gostivar 
  • Age:
  • 59
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Shazim Mehmeti is a writer. Botime: “Drejtpeshimi i humbur”, 1991 “Shkallmimi i shtëpisë”, 1992 “Varre dhe lumë”, 1993 “Kam frikë nga lehjet”, 1994 “S’e besoj parajsën tënde”, 1995 “Tullaci dhe netët me hënë”, 1995 “Baladë për sedrën”, 1998 “Lumenj që fluturojnë”, 1999 “Zogj shpirti”, 2002 “Stinë e kafshës “, 2004 “Tregime”, 2006 “Lumenjtë e dritës”, 2009 “Pellgu i mësipërm i lumit Vardar”, 2009 “Rrëfime nga anëtejana”, 2010 “Ngrehina kadareane e ankthit në s...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Vahit Nasufi

Isuf Hoxha

Shaban Abazi

Sotiraq Naci

Hyqmet Hasko

Petrit Ruka

Nehar Lama

Rinor Murati

Martin P Lleshi

Endrit Mehmeti


Tags: Shazim Mehmeti

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018