A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shefik Arifi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2700
  • Origin:
  • Breznicë, Bujanoc 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 45
BIOGRAFIA: Shefik Arifi is a writer. Shefik Arifi ka lindur në fshatin Breznicë të Bujanocit ku edhe e mbaroi shkollën fillore. Gjimnazin e ka mbaruar në shkollën Zenel Hajdini drejtimi Juridik dhe pastaj ka studjuar Gjuhë dhe Letërsi gjermane në München të gjermanis dhe dy vite në Bazel të Zvicërres. Është një Poet jo shumë i njohur. Deri tani ka botuar dy përmbledhje me poezi. Dallgët e Jetës dhe Lotët e Mallit. Punon dhe jeton në Bazel të Zvicrës....

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »Related Artists:

Arben Kurteshi

Lulzim Kalaj

Sajmir Hide

Kristi Bakiasi

Martin P Lleshi

Kadri Mehmeti

Endrit Mehmeti

Samed Hoxhaj

Iljaz Jashari

Vilson Junçaj


Tags: Shefik Arifi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018