A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Shkodran Tolaj - Tiranase


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/01/2009

2009-01-06T05:06:46

Song from the album:

"Hape Zemren"


Mendjemadhe e lazdruar
je moj e uruar
por e bukur ,
por si zane
lind e rritur ne Tiran,
vjen nga jugu a nga veriu
ku do gjan fate te ziun
nje buzeqeshje nuk ma dhe
t'lutem thuaj pse,pse,pseeeee
moj shqiptare Tiranase nje
buzeqeshje se me plase
her unaza her ne prak ,zemren time
dogje flak.
.
Me Freskin e lumit t'Lanes
bukurin ja shton Tiranes
deri te sheshi Skendrebe une
per ty dolli do ngre ,dolli do ngre.

Krenaria jote e madhe sa vet
mali i dajtit po me sjell moj
vetem halle do t'ja plasi vajit.

Mendjemadhe e lazdruar
je moj e uruar
por e bukur ,
por si zan
lind e rritur ne Tirane
moj Shqiptare Tiranase
nje buzeqeshje se me plase
her unaza her ne prak
zemren time dogje flak

Me Freskin e lumit t'Lanes
bukurin ja shton Tiranes
deri te sheshi Skendrebe une
per ty dolli do ngre ,dolli do ngre

Moj Shqiptare Tiranase nje
buzeqeshje se me plase
her unaza her ne prak
zemren time dogje flak

Me Freskin e lumit t'Lanes
bukurin ja shton Tiranes
deri te sheshi Skendrebe une
per ty dolli po ngreeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


Lyrics submited by Alba




more...




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018