A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Shkodran Tolaj, Besiana Mehmedi & Aziz Dervishi - Shqipet E Uskanes


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/03/2013

2013-03-19T12:58:18

See Also

Besiana Mehmedi

See Also

Aziz Dervishi

Music:

Shkodran Tolaj

Arrangement:

Burim Krasniqi


SHQIPET E KESAJ ANE
QE KAN GJAK USKANE
FLUTUROJN E VINE
E GEZOJN SHTEPIN

SHQIPET E KESAJ ANE
QE KAN GJAK SULLTANE
FLUTUROJN E VINE
NDEROJN ILIRIN

Sot Feston Kercova ime
I shkon zani neper shekuj
mblidhen trimat si shqiponjat
ta nderojn Uskanen e vjeter 2x

Uskane sa shum te ngjan
flamuri kuq e zi
Uskane te kam xhan
te ti shpirti gjen qetsi

SHQIPET E KESAJ ANE
QE KAN GJAK USKANE
FLUTUROJN E VINE
E GEZOJN SHTEPIN

SHQIPET E KESAJ ANE
QE KAN GJAK SULLTANE
FLUTUROJN E VINE
NDEROJN ILIRIN

Vokal: Ali Ahmeti
Mire se erdhe vlla i dashem
mire se te gjeta ty Uskane
Ty moj voter qe hape zemren
kur Kosova digjej flak


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018