A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkumbin Kryeziu

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  15
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 52
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Shkumbin Kryeziu is a popular singer and songwriter. Eshte një ndër producentët më të njohur shqiptarë. Ai është i martuar me këngëtaren e famshme Mimoza Mustafa dhe kanë 2 fëmijë. Jeton në Prishtinë dhe është një ndër këngëtarët më të famshëm shqiptarë. Shkumbin Kryziu është edhe producent i shtëpisë filmike "Labia Film". Në Qershor 2003, Shkumbin Kryeziu merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Te Kujtoj". Në vitin 2003, Shkumbin Kryeziu publikon albumin "Eurodike". Më datë 24 Qershor 2011...

>> Full biography >>


Mimoza Mustafa

(His wife)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Riza Selimi

Agim Gerguri

Leka

Dardan Shkreli

Miftar Meta

Niman Mushkolaj

Florent Nushi

Ganimete Asllani

Fred Delaj

Arjan Toci


Tags: Shkumbin Kryeziu, Shkembin Kryeziu, Shkembim Kryeziu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018