A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkurte Fejza

Tags: Shkurte Fejza, Shkurtja, Shkurta

Origin: Mushtisht (Therandë)    Residence:        Age: 56   Zodiac sign: Akrepi  
Shkurte Fejza is a very famous singer and songwriter of Modern Traditional, Folk Traditional, Traditional Wedding, Kosovo's Traditional music. Mësimet e fillores i ka marrë në Mushtisht, ato të së mesmes në Therandë, kurse të lartat në Prizren dhe Prishtinë. Gjatë gjithë karrieres, Shkurtja ka realizuar me qindra bashkëpunime, dhjetra albume me kolegë dhe albume personale. Aktualisht jeton dhe vepron në Prishtinë me bashkëshortin Hajrushin, djalin dhe tre vajzat. Paraqitjet e para në skenë i ka pasur qysh si fëmijë në programet e shkollës, ku u vërejt për herë të parë talenti i saj. "Is...

>> Full biography >>


  • Find Shkurte Fejza on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  305

Live 2017 (2017)

Dasma Shqipe (2016)

Këndon Bilbili (2015)

Dy Kosova (2013)

Endrra Shekullore (2012)

Lulja E Kismetit (2011)

Keng Darsmash (2010)

Moj Sheqer (2010)

Potpuri Me Yjet (2009)

Per Ju Deshmore (2009)


» Add A Song »


Nena Dhe Bija
Nena Ime
Ah Kosova Jone
Për Ty Motër
A Je Ti Ajo
Mbahu Nanë Mos Ki Frikë
Pyet Kosova
Dy Kosova
Vallja Shqipe
Oh Sa Mire Me Kan Shqiptar (u.s.a.)

Translations (2)


Shkurte Fejza in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018