A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiographyTags: Shkurte Gashi, Shkurta Gashi
  • Social Networks:
  • Official Instagram


Choose star rating
  Rating:  4.2 / Votes cast:  352


Shkurte Gashi
Music genres: Tallava Modern Traditional
More genres: Kosovo's Traditional Traditional Wedding Pop

Shkurte Gashi is a popular singer. Emri i saj nuk është i panjohur, aq edhe zëri e këngët e saj, të cilat janë të dashura e të pëlqyera për publikun shqiptarë. Siç thonë, kjo është më e mira që i këndon baladat. Di t’ia qëllojë, por edhe të dijë çka do shpirti e zemra e fansave të vet të shumtë.

Shkurtja është mjaft e angazhuar nëpër mbrëmje muzikore në Kosovë e në diasporë, sikur edhe në dasma e ahengje të familjeve shqiptare. Me këngët e saj, me atmosferën që di ta krijojë në ato gazmende, kemi pasur rastin ta shohim kur edhe e kanë mbuluar të tërën me para e dhurata.

Këngët: “Ata sy unë s’ti harroj”, “Dikur të desha”, “Ishte nata e fundit”, “Më mungon”, “Mos më thuaj lamtumirë”, “Godet shpirti” e shumë këngë tjera janë hite, të cilat dëgjohen e kërkohen nëpër të gjitha qendrat tona televizive.

Shkurtja nuk dëshiron të flasë për jetën e saj private. “Jetën time private gjithmonë ka dashur dhe dua ta ruaj vetëm për vete. Ajo pjesë është e jetës sime dhe dua ta kem vetëm për veten time” – thotë Shkurta.

» Edit Bio »
Loading...


Kalendari
20/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Vote