A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Shkurte Gashi - Larg Nga Syte


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  3

Comments

(0)

01/06/2004

2004-06-01T00:00:00

Song from the album:

"Vetëm Unë Jam Dukat"

Participating in

PoliFest 2004


2x:
Ëndërr nuk të pashë,
nuk të putha,s`të ledhatova,
nuk po them që spo më dhemb,
nuk po them që të harrova.

Ref 2x:
Larg nga sytë,larg nga zemra,
i`u thaftë goja kush ka thanë,
jo mos më ik veq nga ëndërra,
s`di çka të bëjë që të kam pranë.

Ditët ikën shkuan,
dhe në mua plagë lanë,
me të tjerët rri e flas,
ty që të dua ,
s`të kam pranë.

Ref 2x:
Larg nga sytë,larg nga zemra,
i`u thaftë goja kush ka thanë,
jo mos më ik veq nga ëndërra,
s`di çka të bëjë që të kam pranë.


Lyrics submited by  egzzona
more...
lyrics.al © 2007 - 2018