A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shkurte Gashi - Dy Pika Dashuri


Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  25

Comments

(0)

25/07/2013

2013-07-25T19:05:54

E ndryshovejeten time dhe vazhdove ti
un jetoja me gënjeshtër
dhe jetoja si një mrekulli.

Ahh dy pika dashurii kur mi jepje ti.
Ahh un kisha gjithqkaa kur te kisha ty pran.

REF:
Sa e vlefshme duket jeta kur s'ke dashuri
je sëmur e ndihesh vetëm por nuk je njeri,
si shohim vetëm mure erësir pa drit
un jetoj gjysëm jete tjetren e ke ti

Në pasqyr shikoj veten
dhe shikoj tjeter njeri,
koha ikën mbetem vetëm,
mbetem vetëm pa as nje motiv.

Ahh dy pika dashuriiii kur mi jepje tiiii.
Ahh un kisha gjithqkaaaa kur të kisha ty pran

REF x2:
Sa e vlefshme duket jeta kur s'ke dashuri
je sëmur e ndihesh vetëm por nuk je njeri,
si shohim vetëm mure erësir pa drit
un jetoj gjysëm jete tjetren e ke ti


more...
lyrics.al © 2007 - 2018