A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Shkurte Gashi - Zemra Po Me Qan


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

29/09/2012

2012-09-29T16:51:37

Song from the album:

"Live"It's a long time that we try finding the lyrics to "Zemra Po Me Qan" sung by Shkurte Gashi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Shkurte Gashi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Beli & Klodi - Zemra Po Me Qan

ou mu dridh zeeemra sa
dit kur te pash kur te
pash malli paska marr
met pa oj dashnia e par

a e din oj looqka jeeme
se ta kam par zeemren
o ti dote jeeesh e
pa haruaar oj dashniia e
vjeeeter

ref 2x

ti je booota ti
je qeelli ti je
toooka ti je djeeelli
ty xhillshka te
kam ne jeet
je xhigandja
shpirtit teeem

kreejt qka ke e ka
luuuar un moj shpiirt
praap te duuua mos met
paas ty ne jet pik ne
zemer keee me mbeet

kreejt qka ke e kaluuurar
un moj shpirt praap te
duuua mos met paas ty ne
jeet pik ne zeemer kee me
mbeeet

ref 2x
ti je boota ti
je qeelli ti je
tooka ti je djeelli
ty xhillshka te kam
ne jeeet je xhigandja
shpirtit teeem

ref
ti je boota ti
je qeeelli ti je
tooka ti je djeeelli
ty xhillshka te kaam
ne jeeet je xhigandja
shpirtit teeem

Blackstar - Zemra Po Me Qan

reff:2x

Hey zemer t`lutem m`fal / mos me le ne ket vetmi
hey zemer me kupto / se met haru nuk kam fuqi
sen tejter sjom ka du / vetem ty tet kem pran
e pres diten kur dot kthehesh / se zemra po me qan

E mar tash ni leter / e ja nisi nto me shkru
du me shpreh teper mllef / diqka qe mka ndodh mu
E tash teper jom pendu / smuj me kthy mo kohen mrapa
edhe pse koha nuk kthehet / nuk i ndryshoj me kto hapa
se ni femer qe e dojsha / shum keq un e kom trajtu
nen efektin e bimes / sdi as vet se di si kom vepru
se gjithmon me qendrove pran / po edhe ajo koh mbaroj
e lus zotin veq 1 her / veq 1 her te te takoj
po du met kerku falje / per kejt senet qe i bona
edhe pse ti s`mbesove / prap tkujtoj n`ort e vona
Se ti ke qen edhe ke mbet / dashuria e vertet
por asgje nuk deshiroj / veq se t'kem ty per jet

reff:2x

Hey zemer t`lutem m`fal / mos me le ne ket vetmi
hey zemer me kupto / se met haru nuk kam fuqi
sen tejter sjom ka du / vetem ty tet kem pran
e pres diten kur dot kthehesh / se zemra po me qan

Du met thon edhe diqka / zemer si perfundim
nese e ngon ti ket kong / e din ti vendin tim
un aty do te jem / duke t`pritur me beso
t`lutem mos me le / te lutem mos me lendo
se sa her te kam ne mendje / loti fytyren ma lan
zemra jem e lenduar / sherim kerka nuk po gjan
e nese ti mke haru / te lutem me trego
m`thuj mo nuk t`du / djalo hik e mu largo
thuj skam ndjenja per ty / ti e lir do te jesh
un do te largohem / ti jeto si nje princesh
edhe kjo dashni mbaroj / une smundem tet haroj
prej zemres smund tlargoj / veq se me mall ty te kujtoj

reff:2x

Hey zemer t`lutem m`fal / mos me le ne ket vetmi
hey zemer me kupto / se met haru nuk kam fuqi
sen tejter sjom ka du / vetem ty tet kem pran
e pres diten kur dot kthehesh / se zemra po me qan se zemra po me qan ...
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018