A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Shkurte Gashi - Si Dikur  (Feat. Flori Mumajesi)


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  52

23/12/2017

2017-12-23T18:54:10

Featuring

Flori Mumajesi

Music by:

Flori Mumajesi

Lyrics by:

Flori Mumajesi

Video Production:

Imagine Films


[Shkurte Gashi:]
2x
Hajde shpirt, ne si dikur
Ti vendosim zemres gur

2x
Kjo shoqni na mblodhi sonte
Nuk e dine per ndarjen tone

2x
Hajde shpirt, ne si dikur
Ti vendosim zemres gur

2x
Kjo shoqni na mblodhi sonte
Nuk e dine per ndarjen tone

[Flori:]
Jo, jo, jo, ne te dy aktore t'filmit
Jemi n'skene te krimit
S'na shohin dot ne sy
Kemi masku shikimin
www.teksteshqip.com
Un t'kam dhe pse jena ne t'ndam
Doren ta shtrengoj nese ti e mban

[Shkurte Gashi:]
2x
Ne njoni-tjetrin s'e lam
Jo nuk e lam, lam
Poshte nuk e lam

2x
Hajde shpirt, ne si dikur
Ti vendosim zemres gur

2x
Kjo shoqni na mblodhi sonte
Nuk e dine per ndarjen tone

[Flori:]
Esenca e jetes time je, je, je
Kuptim botes time ti i dhe
Dhe pse t'kam lendu
Dhe pse t'kam lendu
Jo nuk t'kam harru
Jo nuk t'kam harru

[Shkurte Gashi & Flori 2x:]
Ne njoni-tjetrin s'e lam
Jo nuk e lam, lam
Poshte nuk e lam

[Shkurte Gashi:]
2x
Hajde shpirt, ne si dikur
Ti vendosim zemres gur

2x
Kjo shoqni na mblodhi sonte
Nuk e dine per ndarjen tone


Lyrics submited by shkurtefloriFan
e-Cards

 • 2018-01-17 19:50:02
  Jo, jo, jo, ne te dy aktore t'filmit
  Jemi n'skene te krimit
  S'na shohin dot ne sy
  Kemi masku shikimin
 • 2018-01-03 09:10:29
  Un t'kam dhe pse jena ne t'ndam
  Doren ta shtrengoj nese ti e mban
  Esenca e jetes time je, je, je
  Kuptim botes time ti i dhe
  Dhe pse t'kam lendu
  Jo nuk t'kam harru
 • 2018-01-03 08:52:49
  Esenca e jetes time je, je, je
  Kuptim botes time ti i dhe
  Dhe pse t'kam lendu
  Dhe pse t'kam lendu
  Jo nuk t'kam harru
  Jo nuk t'kam harru

Add an e-Card

lyrics.al © 2007 - 2018