A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Shkurte Gashi - Dashni E Vjeter


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/01/2018

2018-01-13T19:33:58


Sorry, this song lyrics is not yet available "Dashni E Vjeter" sung by Shkurte Gashi.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Dashni E Vjeter".
The music video from Shkurte Gashi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Adriana Koreta - Dashni E Vjeter

Dola dhe te fola
Aman nja dy fjale
Epo falma dashurine
E mos mu bej pishmane

2x
C'te kam bere moj zemer
Pse inat me mbane
Dola dhe te fola
Se te dua prane

REF. 2x:
E dola e te fola
Aman nja dy fjale
Epo falma dashurine
E mos mu bej pishmane

Perveç teje tjeter
Ne zemer nuk kame
Dashurine e vjetër
Mos e bej harramë

REF. 2x:
E dola e te fola
Aman nja dy fjale
Epo falma dashurine
E mos mu bej pishmane

REF. 2x:
E dola e te fola
Aman nja dy fjale
Epo falma dashurine
E mos mu bej pishmane

Keli - Dashni E Vjeter

smundem me
jam me lot
do te qaj me zemer
as ma si dikur smuj met thirr ne emer
je martu, jam martu
jemi prind me fmji
sa her qe takohemi
dhimbjie pa kufji

RIT:
nje dashni e vjeter
ah dashni e vjeter
ah sa me dhemb kjo zemer
kur te shoh me tjeter(x2)

smundem me
jam me lot
do te qaj me zemer
as ma si dikur smuj met thirr ne emer
je martu, jam martu
jemi prind me fmji
sa her qe takohemi
dhimbjie pa kufji

RIT:
nje dashni e vjeter
ah dashni e vjeter
ah sa me dhemb kjo zemer
kur te shoh me tjeter(x2)

Bardhok Prebibaj - Dashni E Vjeter

A ke pa noj lule tuj u kput ne baqe
a ke pa dy sy oo qe kurr nuk gjej paqe
a ke pa nga qielli yjet duke ra
njashu jam prej ty oo qysh se jemi nda

ref.oo duhet zemra gurit me kan
o lamtumiren ty me ta dhan
o duhet shpirti me u ndrru me tjeter
o me te than ty o dashni e vjeter

Kurr nuk e provova, si dridhet nje zemer
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018