Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 24-06-2017
  sefe-duraj236
  Sefe Duraj mbush sot 45 vjeç. Është një nga këngëtarët e parë i cili solli muzikën pak më ndryshe në tregun muzikor shqiptar dhe i pari në atë kohë që çdo produksion donte ta kishte në shtëpinë e tij. Është fjala për këngëtarin Sefë Duraj, i cili vazhdon të jetë me punën e tij të qetë, një këngëtar shumë i kërkuar. Sefe Duraj lindi ne fshatin Mazrek te Hasit. Ai qe i vogel u shperngul ne Prishtine dhe me zerin e tij te mahnitshem, u be i njohur ne mbare Kosoven. Kohet e fu...
  sefe-duraj
  ,
  alma-bektashi67
  Alma Bektashi mbush sot 42 vje...
 • 23-06-2017
  cyanide268
  Cyanide mbush sot 32 vjeç. Jetmir Hoxha a.k.a Cyanide, mbaroi shkollën fillore në Selman Rizë. Mbas luftës në Kosovë, shpresat për një te ardhme më të mir ishin teper të vogla. Në fund të vitit '99, J'H imigroj në SHBA (New York). Në të njejtin vit, filloi vitin e pare në shkollën e mesme Christopher Columbus në Bronx. Si shkoll e njohur për turbullina ndërmjet të huajve dhe imigrantëve Shqiptare, J'H gjithashtu e gjeti vetën në mes të problemeve të pa ndëprera. Në filli...
  cyanide
  ,
  xheraldina-berisha5638
  Xheraldina Berisha mbush sot 26 ...
 • 22-06-2017
  kallashi7888
  Kallashi mbush sot 23 vjeç. Kallashi emrin e vertete e ka Donjeta Kosumi. Si vendlindje vjen nga Ferizaji, por ka kohe te gjate qe jeton ne Prizren. Ajo ia nisi karrieres se saj njehere si valltare pasi i pelqente vallzimi qe femije. Ajo njihet si valltarja me e mire ne Prizren, por njihet edhe si kengetare pasi qe e realizohi nje kenge te titulluar Plas. Menjehere pas realizimit te kenges ajo ia bashkangjiti kenges edhe videklipin ne te cilin ben disa levizje te perkryer...
  kallashi
  ,
  tahir-drenica4775
  Tahir Drenica përkujtohet sot në ...
 • 21-06-2017
  tahir-drenica4775
  Tahir Drenica përkujtohet sot në 96 vjetorin e lindjes. Kanë qenë një familje e madhe prej 48 antarësh. Qysh si i vogël ka shkuar me bagëti, sikur edhe shumë moshatarë të tij, ku dhe i ka rënë fyellit. Këndoi që nga viti 1948. Në atë kohë bënin dasma, e nuset i vishin në kullën e tyre, këngëtarët e vjetër këndonin me daire, kurse ai i ndëgjonte dhe i mësonte këngët menjëherë.I mban mend këngëtarët e vjetër si: Cuf Kadishani prej Tërsteniku, Halim Beqa prej Gllanaselle, Murat Pajaziti nga Gllogovci etj...
  tahir-drenica
  ,
  lana-del-rey70316%inst...
 • 20-06-2017
  roderika-ukelli2321
  Roderika Ukelli mbush sot 14 vjeç. Roderika Ukelli ka lindur ne Slloveni. Ajo ka lansuar 15 kenge deri tani: 1. Kenga e pare u realizua ne moshen 2 vjeçare dhe titullohej Pasta. 2. Kenga e saj e dyte quhet Bonton. 3. Nje kenge tjeter qe eshte pelqyer nga publiku eshte Pitja e Roderikes. 4. Kenga e katert quhet Endrra e Roderikes e cila nuk ka videoklip. 5. Kenga e peste quhet Bicikleta. 6. Kenga e gjashte e cila u be nje hit ne te gjitha trevat shqiptare eshte ke...
  roderika-ukelli
  ,
  kristo5969
  Kristo Thano mbush ...
 • 18-06-2017
  fatime-sokoli3727
  Fatime Sokoli përkujtohet sot në 69 vjetorin e lindjes. Këngëtarja e mirënjohur në Shqipëri, veçmas në Kosovë, Fatime Sokoli, lindi në fshatin Dragobi të Tropojës, më 18 qershor të vitit 1948. Ajo lindi në Termopilen e Bajram Currit, atje ku heroizmi shqiptar kishte shënuar faqe të ndritshme të qëndresës shekullore kundër pushtuesve. Pushka dhe kënga ishin fort të lidhura njëra me tjetrën dhe nuk bënin dot njëra pa tjetrën. Pushka printe, hapte shtigje, kënga përcillte trimërinë nga brezi në brez,...
  fatime-sokoli
  ,
  klajdi-harruni4838%ins...
 • 17-06-2017
  zaimina-vasjari394
  Zaimina Vasjari mbush sot 30 vjeç. Zaimina ne moshen 16 vjeçare u shpall Miss Shqiperia 2002. Qe nga ajo date jeta e saj ndryshoi perfundimisht duke kaluar nga nje vajze e thjeshte, ne nje ikone bukurie shqiptare, duke qene keshtu objektiv i shume paparaceve. Vitet e fundit e gjejme Zaiminen si modele por edhe si kengetare me hite te ndryshme qe e bene te famshme ne Shqiperi dhe ne Kosove. Nis ne fillim karrieren si kengetare me kenget: Ku je, Pa ty, Kthehu. - Ne vitin ...

 • 16-06-2017
  astrit-stafai50115
  Astrit Stafai mbush sot 37 vjeç. Astrit Stafai vjen nga Kosova dhe jeton në Prishtinë, njihet si kompozitr i madh. Ka pasur disa bashkpunime me disa këngëtarë mjaft të mëdhenj si: Gili, Blero etj. Është kompozitori i këngës hit të vitit 2011 Summer Love në bashkpunim me këngëtarin Blero....
  astrit-stafai
  ...
 • 15-06-2017
  stresi2658
  Stresi mbush sot 31 vjeç. Emri i Vertet eshte Arkimed Lushaj dhe ka qene anetar i Bandes Butuesi dhe eshte mbeshtetes i labelit BABASTARS. Ai eshte kundeshtar i betuar i Noizy-t dhe D.U.D.A.-s. Noizy-t i ka dedikuar DISS-in Bonjour Madame. Ai u pendua per veprimet e tij para nates se Top Fest-it dhe publikisht u pajtua me Noizy-n ne spektaklin Mos u Nxeh. Ai ka patur nje lidhje te perfolur me Enxhin e Big brother Albania, e cila i ka kerkuar publikisht martese ne F...
  stresi
  ,
  meda163
  Meda mbush sot 38 vjeç. Mehedin Përgjeqaj...
 • 14-06-2017
  manjola-brahaj64720
  Manjola Brahaj mbush sot 31 vjeç. Shkollën fillore dhe të mesme i kreu në vendlindje. Më pas studimet e larta i vazhdoi në Universitetin e Tiranës, në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë ku u diplomua për gjuhësi në vitin 2008. Më pas masterin e shkencave tek po ky Fakultet e kreu për Teori dhe kritikë letrare me temë për prozatorin Anton Pashku më 2010. Studimet për Doktoraturë i vazhdon aktualisht tek po ky fakultet që prej vitit 2011. Shkruan poezi dhe prozë. Ka botuar...
  manjola-brahaj
  ,
  zenel-zekolli8073
  Zenel Zekolli ...
 • 13-06-2017
  ghetto2802
  Getinjo mbush sot 27 vjeç. Getoar Aliu (GHETTO / Getinjo) lindi në Kosovë, por në vitin 1993, familja e tij emigroi në Gjermani. Atje u rrit në një frymë evropiane dhe përjetoi një jetë ndryshe prej të tjerëve. I dashuruar me muzikën, në vitin 2002 publikoi shkrime dhe poezi të ndryshme në festivale shkollore. Në vitin 2004, Ghetto kthehet në Kosovë në vendlindjen e tij në Ferizaj dhe aty filloi të inspirohet për jetën dhe veprimtarinë e tij të ardhshme. Filloi të shkru...
  ghetto
  ,
  elinel1775
  Elinel mbush sot 27 vjeç. Granit Bajr...
 • 12-06-2017
  lule-mustafa3234
  Lule Mustafa mbush sot 27 vjeç. Motra më e vogël nga 8 motrat Mustafa. Këndon edhe muzikë popullore por I pëlqen edhe të jetë gangstere, padyshim automjeti apo mund të themi edhe gjëja më e preferuar e saj është motoqikleta. Ka një stil interesantë gjitashtu....
  lule-mustafa
  ,
  lorina-dula6648
  Lorina Dula mbush sot 16 vjeç. LORINA DULA JETON NE PRISHTINE DHE ESHTE NE SHKOLLEN FILLORE DARDANIA NXENESE E KLASES SE VII. NE FUND TE VITIT 2010 LORINA KA PUBLIKUAR SPOTIN ME KENGEN E PREMTE AJO KA MARR CMIMIN E III NGA JURIA PRO...
 • 11-06-2017
  lori11
  Lori mbush sot 43 vjeç. Loreta Kacka lindi ne nje qyteti i cili ka kenduar me se shumti dashurise, qyteti i serenatave, siç e quajne te gjithe. Fillimet e saja si kengetare i pati ne moshe shume te re.Qe ne moshen 5 vjeçare merr pjese ne Fest Femijesh, ne qytetin e Korçes, ku nderohet me çmimin e pare me kengen Tring Zilja. Aktivizohet ne shume spektakle te tjera si show, Fest te tjera e per me teper edhe si interpretuese ne konkurse poezish.Vajza topolake, e qua...
  lori%inst...

 • 10-06-2017
  jorgo-papingji50155
  Jorgo Papingji mbush sot 75 vjeç. Jorgo Papingji është një nga emrat më përfaqësues të muzikës shqiptare, qoftë popullore, të përpunuar apo asaj të lehtë, ku me anë të teksteve të shumta, të shtrira në kohë prej dyzet e ca vitesh në të gjitha Festivalet e RTSH-së dhe në audicionet e tjera muzikore për të rritur e fëmijë, ka krijuar një profil krejt të veçantë poetik e artistik. Fjalët e teksteve të tij kanë një komunikim të gjerë me shikuesit e shumtë, në të katër anët e Shqipë...

 • 09-06-2017
  beatrix-ramosaj4469
  Beatrix Ramosaj mbush sot 23 vjeç. Eshtë e re, e bukur, e talentuar dhe më se e gatshme për të përballuar me sukses skenën. Quhet Beatrix Ramosaj dhe mban emrin e ish- Mbretereshes se Hollandes,Por suksesi i saj i vrullshem ne boten e muzikes po e shfaq ate pak nga pak si nje Princeshe te vogel te muzikes Shqiptare kjo per faktin e moshes se saj te re. Daljen e saj te pare e kishte ne Kenga Magjike 2010 me kengen E dua beatin. Nje kenge plot ritem qe arriti deri ne finalen e ket...
  beatrix-ramosaj
  ,
  sabina-dana4241
  Sabina Dana mb...
 • 08-06-2017
  fatime-sokoli3727
  Fatime Sokoli përkujtohet sot në 30 vjetorin e vdekjes. Këngëtarja e mirënjohur në Shqipëri, veçmas në Kosovë, Fatime Sokoli, lindi në fshatin Dragobi të Tropojës, më 18 qershor të vitit 1948. Ajo lindi në Termopilen e Bajram Currit, atje ku heroizmi shqiptar kishte shënuar faqe të ndritshme të qëndresës shekullore kundër pushtuesve. Pushka dhe kënga ishin fort të lidhura njëra me tjetrën dhe nuk bënin dot njëra pa tjetrën. Pushka printe, hapte shtigje, kënga përcillte trimëri...

 • 07-06-2017
  ardit-gjebrea119
  Ardit Gjebrea mbush sot 54 vjeç. Ardit Gjebrea është një këngëtar, kantautor, producent, prezantues shqiptar nga Shqipëria. Per here te pare Ardit Gjebrea kendon ne skene ne moshen 5 vjecare. Me pas vijon te kendoje ne Festivalet e Femijeve ku nga ato vite ai kujtohet per kenget “I embel zeri i gjyshes” “Kur kendoj per ty moj nene” etj. Ende femije ai shfaqet ne skene si kengeautor me kengen “Ballade per pionierin deshmor” e me pas ai do te kendoje kenget e tij. Dalja e pare ...
  ardit-gjebrea
  ,
  lindon-berisha3060
  Lindon Berisha mbu...
 • 06-06-2017
  anjeza-branka263
  Anjeza Branka mbush sot 38 vjeç. Anjeza Branka ka lindur në Tiranë, por për 14 vjet ka jetuar së bashku me familjen e saj në Gjermani. Është larguar nga Shqipëria në moshën 9-vjeçare. Ka mbaruar Akademinë e Arteve, për aktrim. Ka publikuar 6 albume. Albumin e parë e parë e nxori në vitn 1999....
  anjeza-branka
  ,
  tikkz72603
  Tikkz mbush sot 17 vjeç. Pashtrik Ajdini ose ndryshe i njohur me nofken e tij TIKKZ, kreu shkollen fillore në Bajram Shabani te Kumanoves, kurse tani eshte ne shkolle te mesme ne gjymnazin Sami Frasheri ne Ku...
 • 05-06-2017
  david-bisbal70098
  David Bisbal mbush sot 38 vjeç. David Bisbal Ferré is a Grammy-winning Spanish pop singer, songwriter, actor. He gained his initial fame as a runner up on the interactive reality television show Operación Triunfo. He has since released four studio albums, all of which topped the Spanish Albums Chart, in addition to recording a number of live albums. He has toured throughout Europe and Latin America and is now considered to be a crossover international artist. As of 2012, ...
  david-bisbal
  ,
  lil-vlora4757
  Lil Vlora mbush sot 28 v...
 • 04-06-2017
  krimineli841
  Krimineli përkujtohet sot në 33 vjetorin e lindjes. R.I.P (REST IN PEACE) EDMOND NERSADI A.K.A KRIMINELI. EDMON NERSADI EMIGROI NE ANGLI NE MOSHE TE RE BASHKE ME SHOKUN E TIJ M-16. ATA SHKRUJTEN VARGJET E PARA PER REP RRUGE E ME PAS NJE OFERTE QE I BONI NOIZY PER ME U FUT NE OTR DHE KRIMINELI PRANOI. AI VDIQ NE 2011 NGA ATAKU KARDIAK. GJITHMON ME NE. REST IN PEACE!...
  krimineli
  ,
  aurel3020
  Aurel Amzai mbush sot 27 vjeç. Dashuria e tij per muziken filloi kur ai ishte i vogel, kjo per faktin se ai rrjedh nga nje familje artdashës...
 • 03-06-2017
  rinna2544
  Rinna mbush sot 19 vjeç. Rinesa, emri artistik i se ciles eshte Rinna ajo ka lansuar videoklipin e saj te pare qe titullohet Tjeter dite me muzike te BiniStudio me tekst nga Timi dhe me videoklip nga IMAGINE FILMS LLC. Ajo pati sukses me kete kenge ku mbolli mijra shikime mbrenda nates, Rinna thote se projekti i dyte do te lansohet shume shpejt e cila do jete nje balade ,ajo thote se nuk do te ndalet aspak qe projektet do vine dhe qe do ju pelqejn shume, ajo kendoi kur...
  rinna
  ,
  moikom-zeqo52991
  Moikom Zeqo mbush sot 68 vjeç. Moik...
 • 02-06-2017
  edona-vatoci4904
  Edona Vatoci mbush sot 21 vjeç. Edona ka lindur me 2 Qershor te vitit 1996.Per here te pare Edona Vatoci ra ne sy gjate spektaklit Albanian Got Talent ku kendoi dhe luajti ne piano ku arriti deri ne Finale. Me vone ajo u paraqit edhe ne festivalin Top-Fest 8 ne vitin 2011 me kengen Pergjithmone ku pati mjaft sukses dhe u nominua per cmimin Best New Artist. Në vitin 2012 ajo paraqitet ne talnt-show The Voice of Albania ku performoi kengen Blue Jeans dhe u pranua ne sk...
  edona-vatoci
  ,
  arlind-gjyshnica2170
  Arlind Gjyshinca m...
 • 01-06-2017
  ervin-bushati57
  Ervin Bushati mbush sot 41 vjeç. Eshte ngjitur ne skene qe ne moshe te vogel. Ka studiuar per Kanto ne Lice dhe ka marre pjese ne Festivalet e RTSH-se qe ne moshen 17-vjecare. Qe atehere nuk eshte ndalur kurre. Ervin Bushati ne adoleshence dhe nje pjese te mire te rinise se tij eshte identifikuar si lideri i grupit MISTER, kenget e te cileve u bene dhe vazhdojne te mbesin hite per cdo brez. “Kam nostalgji per ate kohe, kam nostalgji, sepse grupi MISTER ka lene gjurme ne muziken ...%...

 • 31-05-2017
  adelina-thaqi320
  Adelina Thaqi mbush sot 37 vjeç. Nëse çdo ditë e më shumë punoni për ta realizuar ëndrrën e jetës suaj atëherë një ditë ajo do të bëhet realitet. Kështu fillon karriera në muzikë e këngëtares Adelina Thaçi. Ajo që nga fillimi i karrierës së saj i është përkushtuar punës deri në arritjen e qëllimit. Si fëmijë e ka dashur muzikën dhe e ka improvizuar mikrofonin me lodra. Muzika për të është pjesë e jetës. Çelësi i suksesit të saj konsiderohet kënga Shko, e komponuar nga Alfred K......

 • 30-05-2017
  miriam-cani135
  Miriam Cani mbush sot 32 vjeç. Kur ishte vetëm 5 vjeç ajo u shpërngul për në Gjermani së bashku me prindërit dhe vëllain e saj. Përveç shkollës, Miriami mori mësime për kanto dhe kërcim, luante teatër, u përfaqësua në shumë klube sportive dhe që në fëmijëri skenën e kishte si shtëpinë e saj. Pasioni i Miriamit që në fëmijëri të hershme ka qenë gjithmonë muzika. Pasi u zgjodh në një Transmetim në Internet ndër 5 këngëtaret më të mira, ajo fitoi si çmim një Workshop njëjavor në ...%ins...

 • 29-05-2017
  g-zim-gashi5853
  Gëzim Gashi mbush sot 27 vjeç. Quhet Gëzim Gashi një tjetër supertalent shqiptar që dëshiron me zërin e tij shumë të vecantë të pushtojë tregun e huaj. Ai ka lindur në Prishtinë, por që në moshën e vogël ka emigruar në Suedi ku edhe jeton. Ai është bërë një sensacion edhe në youtube, madje ai këndon për mrekulli dhe këngë origjinale të artistëve të mëdhenj. Kur e kanë dëgjuar zërin e tij Andreas Carlsson Anders Bagge & Laila Bagge, prodhuesit e hiteve të artistëve botërorë, ka...%in...

 • 28-05-2017
  rizah-bllaca4739
  Rizah Bllaca përkujtohet sot në 29 vjetorin e vdekjes. Rizah Bllaca, lindi më 6 nëntor 1918 në fshatin Bllacë të Komunës seë Suharekës dhe vdiq më 28 maj 1988 në Shtimje. Rizah Bllaca u varros në Ferizaj. Poezia popullore është vlerë e trashëguar e krijimtarisë poetike të një populli, e cila është ruajtur e zhvilluar duke u bartur ndër breza njerëzor. Shumë lIoje të këngëve, që lidhen me ritet e ndryshme familjare e shoqërore, janë ruajtur në sajë të kujdesit të përgjithshëm, sepse interpretues dh...
  rizah-bllaca
  ,
  sajmir-misku1286%instant3...
 • 27-05-2017
  azem-shkreli63216
  Azem Shkreli përkujtohet sot në 20 vjetorin e vdekjes. Azem Shkreli zë vend në krye të poezisë moderne shqiptare. Krahas cilësisë, poezia e Shkrelit, shënoi kthesë në rrjedhat e poezisë në Kosovë: e zgjeroi spektrin tematik, e subjektivizoi dhe intimizoi heroin lirik, dhe çka është më me peshë, solli një ndjesi të re, të mprehtë, ndaj gjuhës, ndaj fjalës. Kështu, ajo i hapi rrugë bindshëm poezisë së viteve pesëdhjetë, të ngarkuar me patosin e euforisë kolektive. Azem Shkr...

 • 26-05-2017
  phenom6669
  Don Phenom feston sot ditëlindjen. Phenom lindi në Shkodër më pas emigroi në New York përkatësisht në Bronx. Ka qene pjesë ne grupin A.B.I (Albanian Boys Inc). Ben pjes n grupin T.B.A(THE BLOODY ALBOZ). Pritet qe se shpejti ta lansoj kengen me UNIKKATIL e cila do jet pjes e albumit t UNIKKATILIT. Së shpeji do ta qesë në shitje albumin e tij të cilin e ka punuar me Presionin....
  phenom
  ,
  hysni-alushi3600
  Hysni Alushi mbush sot 54 vjeç%instant...

 • 25-05-2017
  naim-frasheri63191
  Naim Frashëri përkujtohet sot në 171 vjetorin e lindjes. Naim Frashëri rridhte nga një nga dinastitë që dalin nga Dera e madhe Frashëri, ajo e Dakollarëve ose e Dulellarëve. Eshtrat e tij janë sjellë në Shqipëri. Ishte poeti më i madh i rilindjes kombëtare shqiptare, atdhetar, mendimtar dhe veprimtar i shquar i arsimit e i kulturës shqiptare. Jeta: Në vendlindje bëri mësimet fillore dhe nisi të mësonte persishten pranë teqesë bektashiane. Më 1865 familja u shpërngul në Janinë, ku bashkë me vëll...
  naim-frasheri
  ,
  bojken-lako116%insta...lyrics.al © 2007 - 2017