Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 22-05-2017
  suzana-fazliu63627
  Suzana Fazliu mbush sot 28 vjeç. Suzana Fazliu kreu shkollën fillore në vendlindje, për të vazhduar në gjimnazin e përgjithshëm Xhelal Hajda-Toni ku më pas mori emrin gjimnazi 'Ukshin Hoti' në Krushë të Madhe. Studimet universitare i kreu në Prishtinë,dega ekonomi dhe drejtimi banka-financa dhe kontabilitet. Më pas regjistroi edhe fakultetin filozofik dega e shkencave politike ku për shkak të largimit nga Kosova i ndërpreu përkohësisht në vitin e dytë akademik. Tani pritet t'i ....

 • 21-05-2017
  eli-fara156
  Eli Fara mbush sot 50 vjeç. Eli Fara eshte nje kengetare shume e njohur e muzikes popullore. Ajo e kendon kengen popullore me shume korrektesi dhe embelsi,gje e cila e ben ate te jete nje kengetare e madhe.Pasi eshte nga Korça,ajo kendon kengen korçare me shume krenari.Kendon qe nga vitet '80 nga ku ka realizuar rreth 7 albume dhe shume kenge te tjera.Ka nje vajve te cilen e quajne Marina,me te cilen Eli jeton here ne Amerike e here ne Tirane.Per Elin Marina eshte si nje pe...
  ...

 • 20-05-2017
  juliana-pasha1222
  Juliana Pasha mbush sot 37 vjeç. Që nga mosha e re 6-vjeçare Juliana ka filluar të mirret me aktivitete muzikore. Vjen nga nga një shkollë gjimnazi, “Qemal Stafa”. Pas gjimnazit ndoqi Akademinë e Arteve, degën Muzikologji. Juliana ishte prezente në shumë festivale të muzikës shqiptare ku ka fituar shumë çmime. Që në fillim të karrierës Juliana u shperblye me një çmim shumë të rëndsishëm. Ishte çmimi special i jurisë ‘Zëri i ri më i mirë’ ne vitin 1999 në Festivalin e K.....

 • 19-05-2017
  zcan-deniz71481
  Özcan Deniz mbush sot 45 vjeç. Aslen Ağrılı Kürt kökenli olan Deniz, 1977 yılında ailesinin Aydın'a göç etmesiyle çocukluğu ve gençliğinin ilk yılları Aydın'da geçmiştir. Eğitimi süresince, kendi yazdığı küçük hikayeleri oyunlaştırarak, arkadaşları ile kurduğu küçük amatör tiyatro topluluğu ile çevre yörelere turneler yapmıştır. Bu yıllarda müziğe olan yatkınlığını da keşfetmiştir. 1985 yılında ilk orkestra çalışmasını yaparken artık Aydın'da tanınan ve aranılan orkestra...
  zcan-deniz
  ,
  natalia-oreiro70059
  Natalia Oreiro mbush so...
 • 18-05-2017
  artiola-toska117
  Artiola Toska mbush sot 44 vjeç. Artiola Toska është një këngëtare ndër zhanrat popullore të muzikës shqiptare Ka të mbaruar shkollën e mesme të muzikës ajo ka filluar të këndoj qysh Në moshën 15-16 vjeçe, në festivalet e muzikës së lehtë për interpretuesit e rinj, është vlerësuar me çmim të parë dhe të dytë. Pra, është një eksperiencë e nisur që në fëmijri. Artiola Toska, këngëtarja e njohur e muzikës popullore. E lumtur në krahët e dashurisë së saj, në ngrohtësinë e familjes q...
  artiola-toska
  ,
  kastro-zizo377
  Kastro Zizo mbush sot ...
 • 17-05-2017
  passenger70342
  Passenger mbush sot 33 vjeç. Michael David Rosenberg, better known by his stage name Passenger, is an English folk-rock singer-songwriter. Previously the main vocalist and songwriter of Passenger, Rosenberg opted to keep the band's name for his solo work after the band dissolved in 2009. His most successful single, Let Her Go, has topped the charts in many countries. In 2014 the song was nominated for the Brit Award for British Single of the Year, and he received the Briti...%insta...

 • 16-05-2017
  ylli-baka493
  Ylli Baka mbush sot 47 vjeç. Ylli Baka eshte me orgjine nga Tepelena dhe nip ne Skrapar. Banon ne Tirane me familjen e tij. Ka Qene Emigrant ne Itali dhe Greqi atje ku dhe ka hedhur hapat e para te karrierës e tij. Rininë e Ka Kaluar Ne Berat Ku ka bere dhe Shkollen e Mesme, Dhe me vone ne Memaliaj Tepelene. Ylli Baka nuk ka bere shkolle per muziken. Ai beri nje kurs prej 4 vjetesh ne Greqi. Profesorat e konsideruan zerin e tij per ne opera por ai nuk e pranoj dhe tentoj te ...%instant...

 • 15-05-2017
  pavlina-nikaj73194
  Pavlina Nikaj përkujtohet sot në 86 vjetorin e lindjes. Pavlina Nikaj mbetet një nga këngëtaret me zë të papërsëritshëm. Këngëtarja Pavlina Nikaj, së bashku me Anita Taken dhe Pjetër Gjergjin, mund të konsiderohen si “pionierët” e interpretimit të muzikës së lehtë shqiptare. Pavlina ka nisur të këndojë që në moshë shumë të re. E cilësuar si një nga ikonat e artit shqiptar, Pavlina Nikaj ka lindur në qytetin e Korçës më 15 maj 1931. Për herë të parë ka kënduar në vitin 1945 në kor...

 • 14-05-2017
  bleona-qerreti40
  Bleona Qereti mbush sot 38 vjeç. Vendbanimi: Tirana Gjatesia: 174 Cm Pesha: 57Kg Një nga më të njohurat këngetare& showgirl në Shqipëri kosovë maqedoni dhe gjithkund ku ndodhen shqiptarë. Që në moshë të vogël dallohet për pjesmarrje aktive në aktivitet e ndryshme të zhvilluara për fëmijë në Korçë dhe Elbasan. Perfaqësimi i saj i parë ndërkombëtar ka qenë në festivalin ballkanik të grupeve të fëmijëve në vitin 1991 i cili u zhvillua në Preveza të Greqisë. Në vitin 199......

 • 13-05-2017
  mahmut-ferati43
  Mahmut Ferati mbush sot 56 vjeç. Rrjedh prej nje familje 7 antareshe. Ai ka 4 vllezer dhe nje moter.Kendon qe nga vitet e '70,dhe huazimet e para muzikore i ka marre nga vellai i tij Murteza Ferati dhe si i vogel ka dashur te shkoj pas hapave te tij. Mahmuti ka dy femije: Argjenten dhe Granitin.Ka edituar me shume se 30 albume,ke shpesh here ka bashkepunime me Shyhrete Behlulin Milaim Mezinin Shaqir Cervadikun Shkurte Fejzen Remzije Osmanin Aferdita Demakun Afrim Aliun Bekim Kas...%...

 • 12-05-2017
  vesa-luma272
  Vesa Luma mbush sot 31 vjeç. Falë zërit të ëmbël me një shtrirje të madhe dhe me ngjyrë të veçantë por edhe vullnetit të madh për të krijuar gjëra të bukura këngëtarja Vesa Luma arriti të pushtojë zemrat e muzikëdashësve të të gjitha gjeneratave të cilët e admirojnë pa masë. Me një natyrë të butë dhe fytyrë engjëllore, sa herë që paraqitet në skenë ajo krijon një atmosferë elektrizuese duke arritur ta ngrijë në këmbë të gjithë publikun. Tanimë jemi mësuar ta gjejmë gjithmonë...%instant...

 • 11-05-2017
  lucie-miloti2748
  Luçie Miloti përkujtohet sot në 87 vjetorin e lindjes. Luçie Miloti lindi më 11 maj 1930 në Shkodër, Shqipëri; vdiq më 15 maj 2006 në Tiranë, Shqipëri - këngëtare shqiptare. Luçie Miloti lindi në një familje me tradita muzikore. Rruga e saj artistike do të niste në Radion e Shkodrës dhe më pas do të angazhohej në shtëpinë e Kulturës të qytetit të Shkodrës, nën dirigjimin e Prenk Jakovës. Transferimi i familjes në vitin 1946 do ta afronte në jetën artistike kryeqytetase. Fillimis...

 • 10-05-2017
  zanfina-ismajli151
  Zanfina mbush sot 31 vjeç. Zanfina Ismaili fitoi vendin e parë në festivalin e verës Çelësi muzikor që është mbajtur në Prishtinë. Deri me tani ajo ka një album te edituar më 2003 të quajtur Zani dhe disa videoklipe nder të cilat janë : Gajdexhiu, Cocaina i cili ishte i punuar me qëllime humanitare dhe fliste kundër drogës, pastaj vije në radhe dueti i saj me motrën Adelinën i quajtur Dy motra një frajer, pas këtij videoklipi me motrën ajo beri BOOM me këngën dhe...%ins...

 • 09-05-2017
  agim-do-i63457
  Agim Doçi mbush sot 69 vjeç. AUTOBIOGRAFI: U linda nga nëna ime kolonjare me emrin Shqiponja, dhe sipas gjasave me babë miriditasin Mëhill Doçi, rreth mëngjezit të datës 9 maj 1948. Pra prindër ish-partizanë, ish-anëtarë të PPSH-së. Mbasi kreva arsimimin tem në Shkodër deri në gjimnaz (me rezultate të shkëlqyera në mësime dhe me 2 nota të thyera në sjellje), u regjistrova në Universitetin Shtetror Tiranë në Fakultetin e Inxhinierisë Dega Elektrike në të cilin Diplomën e mbr...%insta...

 • 08-05-2017
  fatmire-bre-ani2289
  Fatmira Breçani mbush sot 57 vjeç. Eshte mbese Puke nga ana e nenes dhe bije Tropoje nga ana e babait. Kendon qe nga vitet e '70 dhe qe aterere jo vetem ka lancuar por edhe ka edituar shume kenge qe konsiderohen pasuri culturore e vendit. Fatmira eshte shquar gjithmone per zerin e saj te vecante dhe e ka ngritur ne nje nivel tjeter pritshmerite per kengen patriotike dhe popullore. Si nxenese e Fatime Sokolit, thuhet qe ajo e ka trashegim kengen Tropojane nga mesuesja e saj, ish-...

 • 07-05-2017
  nexhmije-pagarusha1994
  Nexhmije Pagarusha mbush sot 84 vjeç. Kur flitet për të, përdoren në një frymë shumë epitete si: Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullor, Ema Sumak Shqiptare, Madam Butterfly, Fyti i Kristalte, etj. Mori shumë çmime, ndër të tjera Këngëtare e Shekullit.Këndon që nga vitet e'50.Veprimtaria e saj muzikore 50-vjeçare është aq e gjerë, sa që është vështirë të thuhet se cilit zhanër i takon. Është e njohur për interpretimet e saj të shkëlqyer...

 • 06-05-2017
  adea-pula566
  Adea Pula mbush sot 22 vjeç. Ajo duket mjaft e re por njëkohësisht e bukur dhe me linja trupore të përsosura. Ka te mbaruar Shkollen e mesme te muzikes 'Prenk Jakova' në Prishtinë per Solo kendim,Kanto,dhe Piano Aktualisht studion ne Fakultetin Juridik. Adea filloi karrierën e saj si këngëtare për fëmijë, duke argëtuar gjeneratat e reja për vite me radhë. Shkollën fillore dhe të mesme I kreu në Prishtinë ku edhe ishte pjesë e programeve të ndryshme shkollore që mbaheshin ...%instant...

 • 05-05-2017
  shqipe-kastrati64
  Shqipe Kastrati mbush sot 50 vjeç. Shqipja është një këngëtare shumë e njohur për ne, e cila për herë të parë është ngjitur në skenë në moshën 12 vjeçare dhe talenti i saj është zbuluar krejtësisht papritur, në një orë mësimi, prej ku më pas u aktivizua në SHKA Agimi në Prizren. Kënga e parë e saj ka qenë Hajde hajde kosovare. Ajo pesë vite me radhë ka kënduar nëpër koncerte solidare, këngë kushtuar familjeve të rrezikuara, minatorëve shqiptarë dhe fondit të qeverisë së...

 • 04-05-2017
  mitrush-kuteli63409
  Mitrush Kuteli përkujtohet sot në 50 vjetorin e vdekjes. Dhimitër Pasko i njohur me pseudonimin Mitrush Kuteli vdiq më 4 maj 1967 në Tiranë. Ka qenë shkrimtar, përkthyes dhe ekonomist shqiptar nga Shqipëria. Familja e Mitrush Kutelit, rrjedh nga fisi shqiptar Kuteli, i shpërngulur në Mokër e pastaj në Pogradec nga qyteti i Artës, në fillim të shek. 19-të, për shkak të mizorive të Ali pashë Tepelenës. I ati, Pandi, i biri i Pasko Kutelit, ishte rrobaqepës që kish jetuar 24 vje...

 • 03-05-2017
  Intervistoi: Dijana Gj. Dukaj 1. Shkumbin Ismaili, emër tashmë i dashur dhe i njohur për të gjithë. Si arrini që të jeni kaq i dashur nga të gjithë kudo që këndoni? Shkumbin Ismaili: Në çdo koncert, performancë mundohem të jap maksimumin kudo që shkoj. Të jem sa më afër atyre që ndajnë kohë dhe vijnë në koncert për të më dëgjuar. Është kënaqësi kur dëgjoj publikun duke kënduar bashkë me mua në çdo këngë dhe ato tekste këngësh që dikur i kam shkruar me shumë pasion. 2. Ju, dalloheni për vokal të veçantë dhe me këngë që mbarti...

 • 03-05-2017
  dmc-aka-babloki528
  D.M.C Aka Babloki mbush sot 34 vjeç. DMC emri i te cilit esht Ardit Sokoli ka filluar te merret me rrep qe ne vitin 1994.Ai eshte nje rreper i njohur si ne Kosove po ashtu ne Shqiperi. Koheve t'fundit Babloki njihet si i shpesht me bashkpunimet e tij me Kobra a.k.a Helmusi-n, te cilet kane publikuar Disa kenge Te sukseshme ku i dhan kahje te mire suksesit te tij. Se fundi DMC a.k.a Babloki si surpriz per fansat e tij mori pjes ne Albumin E VIKTOR PALOKAJ REBEL a.k.a UniKKaTiL ne ...

 • 02-05-2017
  violeta-kukaj-retkoceri379
  Violeta Kukaj Retkoceri mbush sot 48 vjeç. E lindur në një fshat të Drenicës, Violeta, qysh në bankat shkollore u dëshmua për talentin e saj në të gjitha zhanret e muzikës. Ajo, sakaq u bë emër i njohur i estradës sonë dhe një zë që meriton respekt e vëmendje! Këngët e saj janë lamente për historinë, balada për dashurinë, kala për trimërinë dhe himne për bukurinë! Violeta, mund të quhet edhe stilin e veçantë të veshjes, që nga veshjet kombëtare, uniformën e UÇK, e deri t...

 • 01-05-2017
  zaz73026
  Zaz mbush sot 37 vjeç. Isabelle Geffroy, better known by the nickname Zaz, is a French singer-songwriter who mixes jazzy styles, French variety, soul and acoustic. She is famous for her hit Je veux, from her first album, Zaz, released on 10 May 2010. Her mother was a Spanish teacher, and her father worked for an electric company. In 1985, she entered the Conservatoire de Tours with her sister and her brother, attending courses from the ages of five to eleven. She stu...
  zaz%inst...

 • 30-04-2017
  lind-prizreni71596
  Lind Prizreni mbush sot 28 vjeç. Ndersa mesimet e para i mori ne shkollen fillore Zenel Hajdini ne fshatin Arbanas ish serbica e ulët, ndersa shkollimin e mesem e mbaroj ne shkollen ekonomike ne prizren Ymer Prizreni drejtim Gastronomis. Lindi si fëmi ishte shum i dhën mbash muzikes ngase edhe vet babi jon ishte muzikant Lindi per here te pare para nje publiku u shfaq live me 9 mar 2001 per nder te dites se 7.8.9 mars nga ajo dit lindi filloj bashke me babin ne per dasma ahengj....

 • 29-04-2017
  xuxi435
  Xuxi mbush sot 49 vjeç. Një njeri me plot energji, dinamik, me një zë tepër të veçantë që përçon emocione tek adhuruesit, është ky Naim Bunjaku i njohur në estradën muzikore si Xuxi. Xuxi futet në atë plejadë të këngëtarëve që kanë çfarë të ofrojnë dhe dinë si të ta japin atë. Ai veçohet me origjinalitetin e vet si nga vokali ashtu edhe nga stili i të kënduarit të muzikës. Hapat e parë në botën e muzikës Xuxi i bëri qysh në fëmijëri. Talentin e tij e zbulon Bujar Hundoz...
  xuxi%ins...

 • 28-04-2017
  dafina-dauti506
  Dafina Dauti mbush sot 34 vjeç. Dafina Dauti ka lindur në Skënderaj. Është ndër këngëtaret më të njohur të estradës shqiptare. Ka disa vite që është në skenë. Ka mbaruar Fakultetin për Edukatë Fizike në Universitetin e Prishtinës. Ka një vajzë që quhet Elizabeta. Ka të edituar në treg disa videoklipe. Ndër më të njohurat janë Shko, prodhim i vitit 2011 nga M Production. Pse po Ik prej meje, prodhim i 2012-tës nga Produksioni VissoundMedia, dhe videoklipet e suksesshme Ka...%i...

 • 27-04-2017
  ardian-bujupi4931
  Ardian Bujupi mbush sot 26 vjeç. Ardian Bujupi është këngëtar shqiptar nga Kosova me vendqëndrim në Gjermani. Familja e Ardianit migrojë në Gjermani kur ai ishte vetëm 1 vejeç. Rrethanat dhe vështërsitë që i solli emigrimi bënë që Ardiani të jetë ngushtë i lidhur për familjen. I ati, Bashkimi dhe e ëma e tij Taiba, me tu vendosur në Gjermani, në Haidelberg, u përpoqën që të krijonin kushte brenda mundësive për shkollimin e fëmijëve të tyre. Kështu teksa dy motrat e tij tani v...
  ardian-bujupi
  ,
  rovena-stefa92
  Rovena Stefa mbush so...
 • 26-04-2017
  timo-flloko50268
  Timo Flloko mbush sot 69 vjeç. Rjedh nga nje familje Gjirokastrite. Shkollën e mesme e mbaroi në Vlorë dhe Institutin e Lartë të Arteve në degën Dramaturgji në Tiranë në vitin 1970. Timo Flloko pa mëdyshje mund të quhet një yll i kinematografisë shqiptare, nga të paktët aktorë shqiptarë të cilët ia kanë kushtuar karrierën e tyre ekskluzivisht filmit. Është gjithashtu një nga pedagogët më të respektuar të Akademisë së Arteve. Prej disa vitesh ka zgjedhur të jetojë duke ndarë ko...
  timo-flloko
  ,
  mafja-otr5183
  Liil Craizy mbush sot 22 vj...
 • 25-04-2017
  hysni-milloshi72193
  Hysni Milloshi përkujtohet sot në 5 vjetorin e vdekjes. Hysni Milloshi lindi më 1948, në Macukull të Matit. Pas shkollës 8-vjeçare në vendlindje studioi në Shkollën e Mesme Ushtarake “Skënderbej” dhe në Shkollën e Lartë të Bashkuar të Oficerëve “Enver Hoxha”. Pas diplomimit si oficer gjitharmësh, punon si sekretar i Komitetit të Rinisë në Korpusin e Shkodrës ku fillon studimet me korrespondence në “Luigj Gurakuqi”. Më pas dërgohet nga Ministria e Mbrojtjes për studime në Univers...

 • 24-04-2017
  krimineli841
  Krimineli përkujtohet sot në 6 vjetorin e vdekjes. R.I.P (REST IN PEACE) EDMOND NERSADI A.K.A KRIMINELI. EDMON NERSADI EMIGROI NE ANGLI NE MOSHE TE RE BASHKE ME SHOKUN E TIJ M-16. ATA SHKRUJTEN VARGJET E PARA PER REP RRUGE E ME PAS NJE OFERTE QE I BONI NOIZY PER ME U FUT NE OTR DHE KRIMINELI PRANOI. AI VDIQ NE 2011 NGA ATAKU KARDIAK. GJITHMON ME NE. REST IN PEACE!...
  krimineli
  ,
  kelly-clarkson70006
  Kelly Clarkson mbush sot 35 vjeç. Kelly Brianne Clarkson is an American singer and songwriter. In 2002, she rose to fame after winn...lyrics.al © 2007 - 2017