A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shpat Deda

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  24
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Shpat Deda is a popular singer and songwriter of Pop music. Ne moshen 18 vjeçare, Shpati shkoi per studime per biznes ne Bullgari dhe atje do te behej pjese e grupit “Quiet Hours”. Gjate kohes se Universitetit, ai pati mundesi te realizonte krijimet e tij te para. Prezantimi I tij si kengetar per publikun e gjere ka ndodhur pikerisht ne emisionin “Unplugged” ne Top Channel. Me pas prezantohet ne Top Fest 5 dhe triumfon me cmimin “Best New Artist”. Kenga e tij “Enderroj” u kthye ne nje hit. Shpat Deda, një...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Neki Emra

Metiz

Luiz Ejlli

Berkan

Kelly

Vlashent Sata

Erjon Korini

Klejvis Saliaj

Erik Lloshi

Dj Flow


Tags: Shpat Deda, Shpat Dedaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018