A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shpat Deda

Ninullë ➡ Lullaby

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »


Ninullë

Dy tre dite kalun prej kur t’pashe n’anderr
M’kish marre malli prape me ta ni zanin
Me sy n’gjume u bona prape I vogel
Kur u zgjova perralla e kish mbrri fundin

Gjithe m’ke mesu me u kujdese per trupin
M’ke lexu per me ma zgjanu mendjen
Ftyra na buzeqesh sa here permendesh
Andra tash osht rrite e t’mban me veti

Jena mbledhe prape me festu e
Shpirti jot shkelqen n’secilen ftyre
Kam marre za une me t’kendu e
Ti Nanush vallezo se je e lire

Dy tre dite kalun prej kur t’pashe n’anderr
M’kish marre malli prape me ta ni zanin
Me sy n’gjume u bona prape I vogel
Kur u zgjova perralla e kish mbrri fundin

Jena mbledhe prape me festu e
Shpirti jot shkelqen n’secilen ftyre
Kam marre za une me t’kendu e
Ti Nanush vallezo se je e lire
Kam marre za une me t’kendu e
Ti Nanush vallezo se je e lire


Lullaby

Two or three days since I last dreamt of you
Had missed hearing your voice again
In my dram again I was little
But when I woke up the fairytail had reached its end

You have taught me take care of my body
You read to me so I expand my thinking
The faces smile every time you are mentioned
Now the dream has grown up and carries you inside

We are gathered to celebrate again
Your soul is shining on each of our faces
My voice is singing your song
You can dance, cause you are free now

Two or three days since I last dreamt of you
Had missed hearing your voice again
In my dram again I was little
But when I woke up the fairytail had reached its end

We are gathered to celebrate again
Your soul is shining on our faces
My voice is singing your song
And you dance, cause you are now free
My voice is singing again your song
And you dance cause you are now free

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018