A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shpresa Gashi

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  21
  • Origin:
  • Peje 
  • Age:
  • 67
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Shpresa Gashi is a popular singer of Easy Listening & Classical music. Shpresa Gashi rrjedh nga një familje e vjetër qytetare në të cilën është kultivuar dhe trashëguar nëpër breza dashuria për muzikën dhe artin. Gjyshja e Shpresës, Nicë Gashi, ka luajtur shkëlqyeshëm në instrumente harkore, si violinë etj. E ëma e Shpresës, Gjina Ndueleshi-Gashi, ishte këngëtare, tezja, Jozefina, poashtu një kusherirë e saj e parë, Gongja, ishte soprano me emër në Kosovë. Ndërkaq babai i Shpresës ishte i pasionuar pas fotografisë. ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Luiza Çako

Edit Mihali

Shpresa Spaho

Naile Vathi

Jehona Lumi

Malda Susuri

Fatbardha Mustafa (Bardha)

Ema Smajli

Stelina

Benita Pula


Tags: Shpresa Gashi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018