A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shpresa Gashi

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  21
  • Origin:
  • Peje 
  • Age:
  • 67
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Shpresa Gashi is a popular singer of Easy Listening & Classical music. Shpresa Gashi rrjedh nga një familje e vjetër qytetare në të cilën është kultivuar dhe trashëguar nëpër breza dashuria për muzikën dhe artin. Gjyshja e Shpresës, Nicë Gashi, ka luajtur shkëlqyeshëm në instrumente harkore, si violinë etj. E ëma e Shpresës, Gjina Ndueleshi-Gashi, ishte këngëtare, tezja, Jozefina, poashtu një kusherirë e saj e parë, Gongja, ishte soprano me emër në Kosovë. Ndërkaq babai i Shpresës ishte i pasionuar pas fotografisë. ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Luiza Çako

Naile Vathi

Shpresa Spaho

Besa Breca

Edit Mihali

Viona Shabani

Ylmize Tafallari

Dorina Xerxa

Adelina Pireva

Dafina Kastrati (Gjakove)


Tags: Shpresa Gashi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018