A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shpresa Spaho

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3
BIOGRAFIA: Shpresa Spaho is a popular singer of Easy Listening & Classical music. Ka kryer Liceun Artistik “Tefta Tashko” Korçë, dega muzikë dhe më tej është diplomuar në Akademinë e Arteve të Bukura si soliste mexosoprano me pedagoge Shpresa Nishani. Karriera e saj është shumë interesante, pasi me konkurse ajo mundi të hyjë në operat më të mira të Italisë dhe të Gjermanisë. Shumë shpejt do ta gjente veten në skenat e ndryshme të botës si në Itali, Portugali, Maltë, Spanjë, Belgjikë, Suedi, Norvegji, Odes (Rusi), Vankuver Kana...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Luiza Çako

Naile Vathi

Edit Mihali

Shpresa Gashi

Linda Krivaqa

Elizabeta Krasniqi

Adriana Koreta

Elizabeta Musliu

Rineta Maliqi

Xhulia Xhima


Tags: Shpresa Spaho

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018