A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shqipe Kastrati

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  112
  • Origin:
  • Prizren 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 50
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Shqipe Kastrati is a popular singer. Shqipja është ngjitu për herë të parër në skenë në moshën 12 vjeçare dhe talenti i saj është zbuluar krejtësisht papritur, në një orë mësimi, prej ku më pas u aktivizua në SHKA "Agimi" në Prizren. Kënga e parë e saj ka qenë "Hajde hajde kosovare". Ajo pesë vite me radhë ka kënduar nëpër koncerte solidare, këngë kushtuar familjeve të rrezikuara, minatorëve shqiptarë dhe fondit të qeverisë së Kosovës. Ka fituar disa çmime, siç janë: çmimin e pa...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Bukuroshja E Kosoves (2011)

Do Të Iki Nëno (2009)

Live (2008)

Hite Të Folklorit Ndër Vite (2008)

Amanet Na I Kan Lan Plisat (2006)

Bilbilat Per Ju (2005)

Kreshtat E Kosoves (2005)

Kthimi I Mergimtarit (2004)

Pyet Kosova Kush Lufton (1990)

Kenge E Hare


» Add A Song »

Prizren
Pranvera Ka Nisë Me Dalë
Këngë Për Avni Rustemin


Related Artists:

Shpresa Morina

Sadete Shkodra

Vera Laçi

Ganimete Jashanica

Aida Baraku

Agnesa Drenovci

Matilda Shushari

Maria Duka

Elona Merko

Diellza Dobroshi


Tags: Shqipe Kastrati

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018