A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shqipri Kelmendi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  22
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Shqipri Kelmendi is a popular singer of Modern Traditional music. Më datë 29 Qershor 2008, Shqipri Kelmendi publikon videoklipin "Balad Pa Titull". Më datë 1 Qershor 2014, Mendi publikon videoklipin "Shpirti Jem", në bashkëpunim me Shqipri Kelmendi. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Në vitin 2015, Shqipri Kelmendi publikon albumin "Live 2015". Më datë 15 Dhjetor 2016, Shqipri Kelmendi publikon videoklipin "Dite Dimri Cover". Në vitin 2016, Shqipri Kelmendi publikon albumin "Live 2016". Më da...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Live 2016 (2016)

Live 2015 (2015)


» Add A Song »

Thehet Zemra
Te Dua
Ska Jete Pa Gurbetgji
E Kam Dasht
Balad Pa Titull
Dite Dimri Cover


Related Artists:

Fatmir Hoxha

Hysni Klinaku

Elvis Pupa

Alban Shehu

Behar Lekaj

Admir Prekaj

Marlen Qelia

Bajram Asllani

Tini (Vlorentin Vladi)

Enigma


Tags: Shqipri Kelmendi, Lasgushi, Shqiprim Kelmendi, Lazgushi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018