A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Shyhrete Behluli - Bija O Moj Bija


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Song from the album:

"O Me Ty O Pa Ty"


Vajzat kush i ka
jeton me sevda
edhe kur martohen
nga prindet s'largohen
pse ne shpi te burrit
malli kurr si hiqet
per non e per bab
zemra gjith i digjet

Ref.2//
Bija o moj bija
lum qe ju ka shpija
per nan e per bab
jan mehlem per varr
per motra e vllazni
jane sheqer n'tepsi ..

T'shkretat e qojn jeten
veq tuj bo hyzmet
e kuptojn familjen
kur kan naj siklet
Bijat ti nderoni
kurr mos i lendoni
se shum leht lendohen
nga prindet s'largohen

Ref.2//
Bija o moj bija
lum qe ju ka shpija
per nan e per bab
jan mehlem per varr
per motra e vllaazni
jane sheqer n'tepsi ..

ne gzime e darsma
pa to kurgjo s'nis
te embla te dashme
jan shyreti i shpis..
Nga dera e orborrit
ja nisin humorit
sa lezet ka shpija me çika e bija ..

Ref.2//
Bija o moj bija
lum qe ju ka shpija
per nan e per bab
jan mehlem per varr
per motra e vllaazni
jane sheqer n'tepsi ..


Lyrics submited by Palma   arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018