A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shyhrete Behluli - Kënga E Flamurit


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  52

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2004

2004-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Hite Ne Vite"

Song from the album:

"Ne Diten E Flamurit"

Song from the album:

"Besa-bese"


Ne Diten e flamurit
Ne nje shpi te vjeter
Nje nene kosovare
e kish marr nje leter
Me shkronja te kuqe
asht mbushe letra e bardhe
Nana ime e dashur
t'pershendes me mall!

Bahu nane e forte
mos qit lote nga syte
ma i forte se burgu
asht ba djali yt
edhe pse kete leter
po e shkruj n'erresire
gezohem qe lexohet
n'drite t'kosoves t'lire

a kendu'n bilbilat
nane sivjet n'kosove
a u ngrit flamuri
me 28 nentore
a u vesh rinia
oj nane kuq e zi
a i kish hije shqipes
me valu ne liri

a krisen me pushke
nane krushqit e lirise
a pat darsem te madhe
n'zemer te shqiperise
a u vune kunora
deshmoreve ne varre
a jehoi n'kosove
kanga jone shqipetare

a pat uje ne kroje
nane me ta shu etjen
a pate fuqi
sivjet me e munde vdekjen
a ta kane randu
moj nane rrudhat ballin
bahu nane e forte
se t'forte e ke djalin

deshti zoti nane
e gjeta nje udhe
qe kjo cope e letres
ty me t'ardhe ne duar
ngjyra po me tepron
po s'kam me shume leter
veq m'kushtoi nane zemra
me ta uru festen.


Lyrics submited by Edolinda Islami   anaitaKS
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018