A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Shyhrete Behluli - Shtatë Shaljan


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/1988

1988-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Gjuh E Bukur"


Shtate Shaljan kan ra ne Shtoj
Kan dhan besen shoqi shojt
Shoqi shojt i kan dhan besen

Ne saraj te Shkodres shkojm e vdesim
Mos ta lajm o soden per neser

N'saraj t'Shkodres kur kan ra
Me Vezirin don me u pa
Mir'se te gjej Vezir i than

Mir'se te gjej Vezir i than
Mir'se vini ju Shaljan

Vezir pasha shih çka ban
Ka marr kpucet me i shti n'kam
Mos merziteni Shaljan

Jasht po dal pak pune po kam
Nji beg te vogel mbrenda ja ua kam lan

Marash Pali hiç s'e kqyri
Bajraktar na shkoj Veziri
Mos u ngut ktu asht i biri

Mos u ngut ktu asht i biri
Krisi pushka e mbuloj tymi

Deli Pjetra krahet e bardh
Fluturim ka ra ne Shale
Po i thot lokja pse ke ardh

Pse ke ardh ku i ke lan shoket
Une per ty biro i prejsha floket

Nuk kam ardh nan per me pshtue
Kam ardh Shales me i kallxue
Krenat ne Shkoder i kan palue

S'du zaptiret me ju shkue
Gjan pa ta as une s'due.


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018