A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Shyhrete Behluli - Për Vajzën


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  60

Comments

(0)

21/04/2015

2015-04-21T15:27:18

Song from the album:

"Për Vajzën"


Ta kisha ditë e mos me u mërzitë
Bija ime kur t’kam lindë
Jam rrit me fjalë
Me u gëzu veç për djalë
Se këtu rrethi me ka bind

E sot zemërplotë, unë i them çdo prindi
vajzat janë ilaç i shpirtit

-- Refreni:
Si për prind, motër e vëlla
Vajzat janë gjithmonë pranë
për çdo plagë janë ilaç
shpirtin e zemrën vajza ta kënaq

Çdo prind e ka veç një dëshirë
Fëmiun e vet me pa sa ma mirë
Edhe zemra do t’i qetësohet
Kur sheh vajzën e lumtur t’i martohet

(Refreni)

Tash ti jeton n'shpi tjetër je martu
prapë na ndihmon e kurrë s’na ke harru
Kur thu po vi, sytë më rrinë kah dera
Bashkë me ty vjen 'dhe pranvera.


Lyrics submited by  smartness
more...
lyrics.al © 2007 - 2018