A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sinan Hoxha

Tags: Sinan Hoxha, Sinani

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 42   Zodiac sign: Virgjeresha  
Sinan Hoxha is a very famous singer in traditional music. Sinan Hoxha, Sinan Hoxha, një emër mjaft dominant në skenën muzikore, lindi në lagjen Braka ne Tiranë, Shqipëri. Klipet e tij, ashtu si koncertet e ca më tepër, faqja në rrjetin social, janë të mbushura me femra që e admirojnë. Ai, së bashku me Altin Shira, është një nga këngëtarët kryesorë të lëvizjes "Ringjallja Romës" Suksesin e deritashëm thotë se ia dedikon publikut, i cili ka bërë që brenda një periudhe të shkurtër të ngjitet lartë piedesta...

>> Full biography >>


  • Find Sinan Hoxha on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  451

Gili Gili (2013)

Xhelozia (2009)

Arome Parfumi (2007)

Pse Të Dua

Egzistoj

Ah Sikur Te Vije

Dashuria Dallg Dhe Djell

Më Thuaj Po

Best Of (Alo Alo Ambulanca)

Kenge Dasmash


» Add A Song »


Vullkan
Syte Blu
Karajfil I Vogel
Shoqnia
Bomba
Alo Alo Ambulanca
Lock E Zemer
Kukulla
Gili Gili
Pina Pina

Translations (7)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018