A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sinan Hoxha - Ah...Sikur Te Vije Ti


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  11

19/03/2010

2010-03-19T17:26:10

Song from the album:

"Album Shqipetar"

Song from the album:

"Ah Sikur Te Vije"


Jo s'kam dashur asnjëherë
të mashtroj një vajzë
por si mund të të fitoj
kur ti më rri larg

nuk e di se ç'mund të bëj
të më dashurosh
pak më shumë
ti duhet te më mendosh
pak më shumë
ti duhet të më mendosh.

nuk e njeh në sytë e mi
ty të dashuroj
pres me ankth që ti të vish
veten po shkatërroj.

nuk e di se ç'mund të bëj
të më dashurosh
pak më shumë
ti duhet të më mendosh
ah, pak më shumë
ti duhet të më mendosh.

ah, kur nis dhe qaj për ty
një moment më djeg zemra
mir' ta dish se loti im
s'po pushon e rrjedh akoma.

ah sikur veç për një nat'
ta provoje sa të dua
gjithcka ç'kisha do t'i fal
të mos ikje më nga mua

jo s'kam dashur asnjëherë
të mashtroj një vajzë
por si mund të të fitoj
kur ti më rri larg.

nuk e di se ç'mund të bëj
të më dashurosh
pak më shumë
ti duhet të më mendosh
ah, pak më shumë
ti duhet të më mendosh.

nuk e njeh në sytë e mi
ty të dashuroj
pres me ankth që ti të vish
veten po shkatërroj.

nuk e di se ç'mund të bëj
të më dashurosh
pak më shumë
ti duhet të më mendosh
ah, pak më shumë
ti duhet të më mendosh.


more...
lyrics.al © 2007 - 2018